Woda z basenu będzie wykorzystana na Hipodromie

Jeźdźcy na koniach podczas wyścigu na trawiastym torze na Hipodromie w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Woda, która zostanie wypompowana z miejskiego basenu przy ul. Haffnera 57, posłuży do nawodnienia terenów sopockiego Hipodromu. Akcja z udziałem pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Pożarnej i Zarządu Dróg i Zieleni rozpocznie się we wtorek, 12 maja, o godz. 8.00.

Ostanie deszcze po tygodniach suszy wciąż nie uzupełniły deficytów wody w glebie. Stąd pomysł, by wykorzystać wodę z basenu do częściowego nawadniania terenów w mieście.

Specjalnymi samochodami woda zostanie przetransportowana na teren Hipodromu. Wodą z basenu nawodniany zostanie trawiasty tor wyścigowy. Trafi ona także do podziemnego zbiornika, którego zasoby wykorzystywane są do nawadniania hal i placów treningowych.

Sopocki basen miejski nie był przez ostatnie tygodnie użytkowany, więc woda w nim nie była chlorowana. Sanepid wyraził zgodę, by wodę z pływalni wykorzystać do podlewania terenów zielonych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...