„Pora umarłych poetów” na scenie PFK

Troje aktorów stoi na scenie podczas spektaklu, patrzą na wyświetlany na ścianie film
Fot. Fotobank.PL/UMS

Teatr na Plaży zaprasza w niedzielę, 28 czerwca, na spektakl muzyczny „Pora umarłych poetów" w reżyserii Joanny Satanowskiej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane wyjątkowo na scenie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, na terenie Opery Leśnej.

„Pora umarłych poetów” to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączący formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego. Bohaterowie, trójka najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, spotykają się w zaświatach komentując współczesną rzeczywistość, przywołując wspomnienia, jednocześnie słuchając i oglądając młodych artystów wykonujących na scenie sopockiego teatru ich najsławniejsze utwory.

Spektakl odbędzie w dwóch przestrzeniach: filmowej oraz realnej. W części filmowej – w zaświatach, w postacie Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wcielą się: Agata Wątróbska, aktorka Teatru Dramatycznego, Janusz Chabior, aktor filmowy oraz wokalista Piotr Zubek. Natomiast w części realnej – na scenie teatru pojawią się Ksenia Tchórzko, Adam Hadi i Dominik Rybiałek, którzy w towarzystwie zespołu muzycznego zinterpretują piosenki mistrzów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...