Kino samochodowe „Ferment”

Ergo Arena widoczna z lotu ptaka, zachód słońca. Szeroka panorama, u góry, widoczna Zatoka Gdańska.
Fot. materiały prasowe ERGO ARENY.

Kina samochodowe sprawdzają się w Sopocie znakomicie. Pierwsze kino w plenerze powstało przy Operze Leśnej, gdy tylko złagodzono dyscyplinę związaną z organizacją wydarzeń kulturalnych. Obecnie widzowie mają do dyspozycji kino „Ferment” na parkingu przy ERGO ARENIE.

Seanse filmowe w kinie samochodowym w Sopocie, nieopodal Opery Leśnej, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Obecnie pokazy filmowe na powietrzu można oglądać w kinie „Ferment” przy ERGO ARENIE. Kino rozpoczęło działalność na początku czerwca. Dysponuje miejscami dla 150 samochodów i ekranem o przekątnej 12 metrów. Dźwięk jest słyszalny w samochodach. Projekcje filmowe są bezpieczne, a proces sprzedaży i kontroli biletów bezkontaktowy. Widzowie przyjeżdżają własnymi autami i oglądają filmy pozostając w ich wnętrzach. Seanse rozpoczynają się o 22.00.

Kino „Ferment” ma w swoim repertuarze hity minionych miesięcy, najciekawsze produkcje ostatnich lat, a także wspomnienia klasyki kina. Komedie i kryminały, romanse i kino grozy, wzruszające dramaty i pouczające filmy familijne – każdy znajdzie film dla siebie. W poniedziałek, 29 czerwca, będzie można zobaczyć film „Sala samobójców.Hejter", 30 czerwca pokazywany będzie film „Dżentelmeni", a 1 i 2 lipca „Tylko sprawiedliwość".

Szczegóły dotyczące repertuaru, a także informacje o biletach znaleźć można na stronach Kino samochodowe „Ferment” a także ERGO ARENA.

Pierwsze kino samochodowe i plenerowe po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią powstało nieopodal Opery Leśnej. Filmy jednocześnie oglądało 150 widzów na leżakach, a w strefie samochodowej z 50 aut. Ostatni seans odbył się 25 czerwca, ale nie wykluczone, że pokazy będą kontynuowane w ramach i po Sopot Film Festivalu, który odbędzie się w dniach 11-19 lipca.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...