„Pamiętajmy o Osieckiej”. Koncert dla Mieszkańców

Grafika przedstawiająca twarz Agnieszki Osieckiej, w kapeluszu, na tle chmur
Fot. materiały promocyjne

Na doroczny Koncert dla Mieszkańców zapraszamy 12 września. Tym razem inspiracją dla twórców programu muzycznego stała się twórczość Agnieszki Osieckiej. Koncert „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się tradycyjnie w Operze Leśnej. Początek o godz. 18.00.

Koncert dla Mieszkańców w Operze Leśnej to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem sopockiej widowni. Dedykowany sopocianom, w podziękowaniu za udany sezon letni, umożliwia kilkutysięcznej publiczności spotkania z interesującymi artystami i popularnym repertuarem. W tym roku tematem koncertu będzie twórczość Agnieszki Osieckiej, dobrze znana, choć wciąż odkrywana na nowo.

Teatr Atelier, miejsce, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje do dzisiaj, od 23 lat organizuje konkurs na interpretację Jej piosenek. To właśnie finaliści i finalistki tegorocznej edycji konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

W części drugiej sobotniego wieczoru swoje interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej zaprezentują Anna Dereszowska, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Smalara, Magda Umer i Katarzyna Zielińska.

Za muzyczną oprawę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza oraz orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Jerzy Satanowski.

Dla mieszkańców Sopotu bilety są dostępne w niższej cenie i kosztują 10 i 20 zł (w zależności od sektora). Regularna cena to 40-50 zł (w zależności od sektora). Bilety są do nabycia w kasie Opery Leśnej, Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz na stronie Interticket.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...