Skorzystaj z zajęć na pływalni

Urządzenie do spuszczania osoby z niepełnosprawnością do niecki basenowej
Fot. materiały MOSiR

Kryta Pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie (ul. Haffnera 57) zaprasza osoby z niepełnosprawnościami oraz o szczególnych potrzebach do korzystania z zajęć na basenie, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.

– W Sopocie staramy się wszystkich mieszkańców włączać w życie naszego miasta – społeczne, kulturalne czy sportowe – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka  Sopotu. – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od kilku lat zmienia przestrzeń wspólną oraz dostosowuje budynki, by wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami mogły z nich w pełni korzystać. Tak więc jeśli ktoś ma ochotę popływać, to serdecznie zapraszamy – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Jednym z działań, które pomagają w realizacji tego zadania, były zorganizowane w sierpniu na pływalni MOSiR konsultacje dotyczące dostępności. Wzięły w nich udział osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie.

A 11 września był dniem otwartym dla chętnych, którzy chcieli poznać obiekt. Zaowocowało to trwającymi od końca października zajęciami na krytej pływalni przy ul. Haffnena 57. Grupa spotyka się w czwartki o godz. 16.20, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Wymagają dużego doświadczenia oraz odpowiedniego przygotowania instruktorów i opiekunów grupy. Zamierzone efekty są możliwe do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy osoba z niepełnosprawnością ma zapewnione bezpieczeństwo na pływalni i może liczyć na pomoc innych oraz czuje się komfortowo. Dlatego pracownicy MOSiR starają się zwiększać możliwości i umiejętności uczestników zajęć, dbając o ich bezpieczeństwo. W planach jest poszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia na hali sportowej.

Zajęcia z instruktorami cieszą się dużym zainteresowaniem. Są bezpłatne, uczestnik ponosi tylko koszt wstępu na pływalnię – dla osób z niepełnosprawnościami to 5 zł, opiekun nie płaci nic.

 

Zapraszamy chętnych sopocian z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami oraz opiekunów, którzy chcieliby z zajęć skorzystać, do kontaktu z Krytą Pływalnią MOSiR w Sopocie, tel. 58 551 68 42 lub 697 025 493.

  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...