Zaprośmy ptaki do Sopotu. Zgłoś się po budkę lęgową

Drewniana budka dla ptaków wisi na drzewie
Fot. Pixabay

W Sopocie rusza kolejna inicjatywa w trosce o środowisko naturalne. Aby zaprosić ptaki do naszych ogrodów i dać im schronienie miasto kupiło 100 sztuk budek lęgowych, które posłużą za domy małym ptakom, tzw. dziuplakom. Te budki rozdane zostaną mieszkańcom miasta. To realizacja projektu wybranego w Budżecie Obywatelskim.

– To jeden z elementów wzmacniających bioróżnorodność w naszym mieście – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Dzięki akcji zawieszania budek ptaki zyskują nowe miejsca na okres lęgowy, bo w Sopocie brakuje starych drzew z dziuplami.

By otrzymać bezpłatną budkę lęgową, która może być domem dla m.in. sikor, wróbli, mazurków, kowalików, jerzyków, należy wypełnić formularz dostępny do pobrania poniżej i przesłać go na adres e-mail: adrianna.wierzbowska@um.sopot.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Po weryfikacji zgłoszenia osoba, która zakwalifikowała się do akcji, dostanie informację zwrotną o terminie odbioru budki wraz z instrukcją jej montażu.

Osoba biorąca udział w akcji zobowiązuje się do umieszczenia budki lęgowej na terenie Sopotu w terminie 7 dni od otrzymania, wykonania i przesłania zdjęcia powieszonej budki na podany wyżej adres e-mail oraz czyszczenia skrzynki lęgowej co najmniej raz w roku.

Regulamin akcji rozdawania budek lęgowych dla ptaków:

  • Jedna osoba może otrzymać jedną budkę lęgową dla ptaków.
  • Do każdej budki będzie dołączona instrukcja dotycząca jej prawidłowego zawieszenia.
  • Budka lęgowa dla ptaków musi zostać powieszona na terenie Sopotu, w sposób zgodny z otrzymaną instrukcją.
  • Należy wypełnić formularz podając: imię i nazwisko, numer telefonu, adres nieruchomości, na terenie której będzie zawieszona budka lęgowa dla ptaków, miejsce planowanej lokalizacji budki lęgowej dla ptaków (drzewo, budynek lub inne – napisać jakie).
  • Udział w akcji rozdawania budek lęgowych dla ptaków jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykonanie zdjęcia budki w miejscu jej powieszenia.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...