Sopocki Piknik Naukowy „Ocean Zmian” 2022

Dziecko nad brzegiem morza karmi przelatujące ptaki
Fot. Anna Rezulak/KFP

Na kolejny Sopocki Dzień Nauki zaprasza wszystkich chętnych Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Impreza odbędzie się na terenie Instytutu 11 czerwca, w ramach obchodów Światowego Dnia Oceanów. Początek o godz. 10.00.

Jest to impreza adresowana do wszystkich osób zainteresowanych  poszerzaniem swojej wiedzy na temat środowiska morskiego oraz relacji między ludźmi i tym środowiskiem. Zaprezentowane zostaną wyniki badań w dziedzinie nauk o Ziemi, w tym ciekawe demonstracje i eksperymenty dotyczące zjawisk zachodzących w morzu.

Wszystkie stoiska będą znajdować się na terenie IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55. 11 czerwca w godz. 10.00-16.00 na placu przed Instytutem stanie kilkanaście namiotów, w których różne instytucje będą prezentować swoją działalność naukową i nie tylko. Oprócz tego w sali seminaryjnej Instytutu odbywać się będą interesujące prelekcje i projekcje filmów, a dla najmłodszych gry, konkursy i zajęcia warsztatowe.

Nie zabraknie także oferty foodtruckowej.

Tradycja Pikniku sięga 2003 r. i początków Bałtyckiego Festiwalu Nauki, a od 14. lat Sopocki Piknik jest samodzielną imprezą organizowaną przez Instytut Oceanologii PAN i Sopockie Towarzystwo Naukowe. Ideą która nam przyświeca jest zapewnienie wszystkim gościom Pikniku dobrej zabawy przy nauce. Tutaj spotkacie specjalistów z różnych dziedzin i każdy, kto kieruje się ciekawością i troską o stan świata w przyszłości, będzie mógł zarówno poszerzyć wiedzę, jak i przedyskutować własne pomysły.

Więcej informacji na stronie Sopockiego Towarzystwa Naukowego

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...