Dziś rusza linia ekobusów do Opery Leśnej

Ekobus na ulicy Sopotu
Fot. Ewelina Wołejko

Od 1 lipca do 31 sierpnia działać będzie dodatkowa trasa ekobusów – z pl. Konstytucji 3 Maja do Opery Leśnej. Pojazd kursować będą codziennie w godz. 12.00-18.00 co 30 min., bez przystanków po drodze. Ceny biletów są takie, jak na głównej trasie, z tym że osoba jadąca do Opery z Eko parkingu może jechać tam na tym samym bilecie.

Ekobusiki pojawiają się na ulicach naszego miasta przy okazji uruchamiania całodobowego, bezpłatnego Eko parkingu na ponad 700 miejsc przy hali ERGO ARENA. Parking jest darmowy, ale kierowcy muszą pobrać bezpłatny bilet i umieścić go w samochodzie w widocznym miejscu. Bezpłatny bilet daje możliwość parkowania bez opłat przez 7 kolejnych dni.

Zostawiając samochód na eko parkingu można skorzystać z transportu pojazdami elektrycznymi na sopocką plażę czy do centrum miasta. Będą one kursować do końca wakacji.

Ekopojazdami pojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem na parking przy ERGO ARENIE (trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka).

Przystanki zlokalizowane są: przy ERGO ARENIE, przy ul. Polnej, przy ul. Chopina, pl. Konstytucji 3 Maja (ul. Bohaterów Monte Cassino).

Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, codziennie kursować będą w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (w dni powszednie w godz. 16.00-18.00 co 30 minut). Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, a w dwie strony 6 zł. Zniżka 50% dla posiadaczy Karty Sopockiej. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej – przejazdy są bezpłatne.

Dla osób z niepełnosprawnościami

Z przejazdów ekobusami na wszystkich trasach mogą też oczywiście korzystać osoby z niepełnosprawnościami, na zwykłych wózkach inwalidzkich (nie elektrycznych). Nie ma żadnej dodatkowej opłaty za wózek, a obsługa pomoże wsiąść i wysiąść z pojazdu.

 

Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.sopot.pl/parking

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...