Sopot dostępny

Kurs wolontariatu opiekuńczego

W listopadzie Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa organizuje kurs wolontariatu opiekuńczego. Zapisy już trwają.

Zajęcia z neurorehabilitacji dla dzieci z dofinansowaniem

Dzięki dofinansowaniu z miasta dzieci z problemami neurologicznymi mogą skorzystać z 10 darmowych, indywidualnych zajęć z neurorehabilitacji, prowadzonych przez doświadczoną specjalistkę w Reha Sopot.

Bezpłatny dowóz do komisji wyborczych osób z niepełnosprawnościami

Urząd Miasta Sopotu organizuje w dniu wyborów, 15 października 2023 r., bezpłatny transport do lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami. Aby umówić dowóz wystarczy zadzwonić.

Harmonogram pracy PZON w Sopocie

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności informuje, że od października 2023 r. przyjmuje interesantów w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Marynarzy 4 (pok. nr 1 na parterze).

W Sopocie powstał  Zespół Mieszkań Chronionych dla osób z niepełnosprawnością

Po koniec września pierwsze osoby wprowadziły się do mieszkań chronionych przy ul. Haffnera, gdzie przy wsparciu specjalistów będą miały szansę prowadzić samodzielne życie. Mieszkania przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnością, w tym z zaburzeniami psychicznymi, które nie wymagają całodobowej opieki, lecz usług wspierających pobyt i aktywność. To jeden z elementów planu deinstytucjonalizacji usług społecznych prowadzonego w mieście.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...