Sopot dostępny

Różowy październik, czyli miesiąc świadomości raka piersi

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych kobiet na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Teraz dzięki zwiększeniu środków o ponad 15 tys. zł na program wczesnego wykrywania nowotworu piersi, więcej sopocianek będzie mogło zadbać o swoje zdrowie.

Sopocianie dla hospicjum

W tym roku inauguracja Pól Nadziei przypada w sobotę, 1 października, natomiast my zapraszamy sopocian i przyjaciół do wspólnego spotkania w niedzielę, 2 października przy kościele św. Jerzego od 9.00 do 16.00.

Wsparcie dla uchodźców przebywających w Sopocie

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców w ramach projektu „Wielokulturowy Sopot” uruchomiło dla migrantów przebywających w Sopocie pomoc psychologiczną, prawną, tłumaczeniową, doradztwo zawodowe i kursy językowe.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym z nagrodą „Sopockie Serce”

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce” trafiła w tym roku do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON. To wyróżnienie dla organizacji pozarządowych za ich osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Monika Lewandowska i fundacja Nasz Przyjazny Dom z Lodołamaczami

Podczas Gali Regionalnej XVII edycji Konkursu Lodołamacze, która odbyła się 15 września w Bydgoszczy, Lodołamacza Specjalnego otrzymała sopocianka, Monika Lewandowska, a fundacja Nasz Przyjazny Dom zajęła III miejsce w kategorii otwarty rynek pracy – pracodawca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...