Kulturalny Sopot

Sopoteka z Cybulskim

Spacer śladami Zbyszka Cybulskiego i spotkanie z Dorotą Karaś, autorką książki „Cybulski. Podwójne salto”, to dwa wydarzenia ze wspólnym mianownikiem, na które zaprasza Sopoteka. Wstęp jest wolny.

„Wiersze na Piętrze”

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz dwumiesięcznik literacki „Topos” zapraszają do Dworku Sierakowskich na spotkanie z amerykańskim poetą i tłumaczem Danielem Bournem w cyklu „Wiersze na Piętrze”. Rozmowę poprowadzi Tadeusz Dziewanowski, poeta i tłumacz z Gdańska. Spotkanie odbędzie się w piątek, 28 czerwca, o godz. 17.00 w sali na piętrze. Wstęp wolny.

Szykuj się na Sopot Film Festival

Dziewiętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival odbędzie się w dniach 13-21 lipca. W ciągu dziewięciu dni w salach kinowych i studyjnych zaprezentowanych zostanie ponad 100 filmów z całego świata – pełnometrażowych fabuł, dokumentów, animacji oraz filmów krótkometrażowych.

Matejko i Gudzowaty – nowe wystawy w Państwowej Galerii Sztuki  

Na dwie nowe wystawy zaprasza Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Od 28 czerwca prezentowana będzie ekspozycja „Jan Matejko z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. B.G. Woźnickiego, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz z kolekcji prywatnych”, a od 29 czerwca „Skaters” ze zdjęciami Tomasza Gudzowatego.

„Walizka wspomnień” – spotkanie poświęcone zakładom Sopotplast

Muzeum Sopotu zaprasza na plenerowe spotkanie poświęcone Sopockim Zakładom Wyrobów Galanteryjnych Sopotplast. Zapraszamy zarówno osoby zawodowo lub rodzinnie związane z Sopotplastem, jak i mieszkańców Sopotu, kupujących w swoim czasie wyroby tej legendarnej marki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...