Kulturalny Sopot

Muzeum Sopotu chwilowo nieczynne

W związku z demontażem poprzedniej i montażem nowej wystawy „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie”, Muzeum Sopotu będzie nieczynne od 27 stycznia do 6 lutego 2020 r.

Laureaci prestiżowych nagród na kanadyjskiej edycji Literackiego Sopotu

Pisarze nominowani do Nagrody Bookera, laureaci jednej z najbardziej prestiżowych kanadyjskich nagród literackich – Giller Prize, docenieni w rankingach „The Telegraph”, wezmą udział w 9. edycji festiwalu Literacki Sopot, która w tym roku odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2020 r.

„Horyzont zdarzeń” młodych

„Horyzont zdarzeń” to tytuł wystawy, na której swoje najnowsze prace zaprezentują: Beniamin Cierniak, Łukasz Namiotko i Weronika Stańczak. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 stycznia o godz. 19.00 w Atelier Żaka Bergera (Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 24).

Artystyczna podróż „Witkacym”

Książka artystyczna „Pociąg pośpieszny «Witkacy» do Zakopanego. Almanach za rok 2018” pod redakcją Piotra Wiesława Rudzkiego (pozycja nr 1 pomorskiego projektu poetyckiego Pantograf) to oryginalne wydawnictwo albumowe, prezentujące potencjał kulturalny, literacki, twórców pomorskich i małopolskich z różnych pokoleń i środowisk artystycznych. Inspiracją dla nich była podróż koleją w perspektywie egzystencjalnej, estetycznej i metafizycznej.

Art Inkubator. Spotkania nauki ze sztuką

Art Inkubator zaprasza na fascynującą podróż w głąb matematycznego wszechświata. W tymczasowej siedzibie przy ul. Sobieskiego w Sopocie, od stycznia do czerwca, odbędzie się cykl wykładów i dyskusji z udziałem naukowców z polskich uczelni. Tematem spotkań będą związki nauk ścisłych z filozofią, historią i sztuką. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...