Kulturalny Sopot

Kino Letnie na molo

Od środy, 1 lipca, sopockie molo wieczorami będzie gościć kino pod gwiazdami. Festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane potrwa przez całe wakacje. Projekcje filmowe będą się odbywać także w Zakopanem i Giżycku.

„Autorytet i przyzwoitość w polityce" – debata na molo i odsłonięcie pomnika Władysława Bartoszewskiego. Oglądaj transmisję na żywo na naszej stronie

Debata „Autorytet i przyzwoitość w polityce” z udziałem byłych prezydentów Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, odbędzie się w niedzielę, 5 lipca, w muszli koncertowej na molo. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności i poprzedzi odsłonięcie pomnika Władysława Bartoszewskiego w Sopocie.

Sopockie Konsekwencje Teatralne – nabór trwa

Mimo zawirowań związanych z pandemią, tegoroczna edycja Sopockich Konsekwencji Teatralnych, planowana na jesień, się odbędzie. Na dziś zaplanowana jest wersja klasyczna, na żywo, ale gdyby nie było takiej możliwości, to organizatorzy dopuszczają możliwość prezentacji spektakli online. Do 10 lipca można zgłaszać chęć udziału w Konsekwencjach.

Sopot Film Festival i Koncert Muzyki Filmowej. Bilety w sprzedaży

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival odbędzie się już po raz dwudziesty. W dniach 11-24 lipca zobaczymy polskie i światowe premiery, filmy, które nie weszły do szerokiej dystrybucji oraz tytuły, które funkcjonującą tylko w wąskim obiegu festiwalowym.

Jazz, spacery, joga i warsztaty dla dzieci. Muzeum Sopotu zaprasza w wakacje

Do Muzeum Sopotu wracają letnie koncerty jazzowe w ogrodzie, pod hasłem „Swingujące Trójmiasto”. Pierwszy z koncertów dał Kwintet Tomasza Chyły. Cztery kolejne odbędą się w lipcu i sierpniu, ostatni zagrany zostanie na początku września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...