Kulturalny Sopot

Wideo projekt Teatru na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem on-line, pod nazwą VHS DRAMA LIVE. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych i nie tylko.

Sopocka kultura on-line

Kultura nie znosi pustki. Po odwołaniu wszystkich imprez z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, wiele wydarzeń przeniosło się do Internetu. Sopockie instytucje kultury przygotowały ofertę tego, co można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Dostępne są streamingi z koncertów i spektakli teatralnych, wirtualne zwiedzanie muzeum czy wystawy sztuki. Coś dla siebie znajdą też zwolennicy aktywności fizycznej.

Art Inkubator w sieci

W czasie kiedy nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu, a kultura ze swoimi działaniami przeniosła się do sieci, sopocki Art Inkubator przygotował specjalne cykle spotkań ze sztuką oraz poradami dla twórców. Wszystko dostępne on-line, o dowolnej porze, na stronie Art Inkubatora Goyki3.

Maciej Kosycarz nie żyje

Smutna wiadomość dotarła do nas z Warszawy. W czwartek, 26 marca, nad ranem, w tamtejszym szpitalu zmarł trójmiejski fotograf Maciej Kosycarz. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Miał niespełna 56 lat.

Teatr na Plaży. Do zobaczenia w sieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego na 27 marca, sopocki Teatr na Plaży przygotował ciekawe wydarzenia, które będzie można zobaczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Wśród propozycji są m.in. premierowa wersja spektaklu „Kocham Bałtyk" i przedstawienie teatru Baabus Musicalis.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...