Kulturalny Sopot

O nowej generacji i teoriach spiskowych w Sopocie

Organizowany w Sopocie Festiwal Książki Psychologicznej to dwa dni wykładów, dyskusji oraz spotkań z autorami najlepszych i najnowszych publikacji psychologicznych oraz popularnonaukowych. Festiwal odbędzie się 25 i 26 października. Organizatorem jest wydawnictwo Smak Słowa.

Literacki Sopot 2020. Edycja kanadyjska

Podczas 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu i Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce, ogłosiły współpracę przy organizacji festiwalu Literacki Sopot. 9. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2020 roku.

Zagrają dla seniorów i Sopotkowa

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert dedykowany sopockiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Koncert na Cztery Łapy odbędzie się w sali koncertowej PFK w Operze Leśnej, 6 listopada o godz. 18.00. Tydzień później filharmonicy zagrają koncert dla seniorów.

„Stanisława Fleszarowa-Muskat i jej współcześni"

Fundacja im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat oraz Muzeum Sopotu zapraszają na konferencję w 100-lecie urodzin i 30-lecie śmierci Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

Namaluj historię polskiego rocka

Z myślą o małych artystach i trochę starszych fanach rock’n’rolla, Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie przygotował wyjątkowy konkurs. „Niech żyje Rock’n’Roll” to nazwa VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, adresowanego do dzieci i młodzieży nie tylko z Sopotu, ale również z całego kraju. Konkurs polega na stworzeniu pracy plastycznej inspirowanej piosenkami Wandy Kwietniewskiej oraz zespołu Wanda i Banda, lub przedstawiającej symbol rock’n’rolla lat 60.,70. i 80. ubiegłego wieku. Termin nadsyłania prac do sopockiego MDK upływa we wtorek, 5 listopada 2019 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...