Sopockie Muzy przyznane!

Jacek Krawczyk, Magdalena Górska-Ponikowska i Kamil Cieślik – nagrodzeni Sopockimi Muzami 2017
Jacek Krawczyk, Magdalena Górska-Ponikowska i Kamil Cieślik – nagrodzeni Sopockimi Muzami 2017. Fot. Fotobank.PL/UMS

Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki, czyli Sopockie Muzy 2017 powędrowały do swoich właścicieli. 9 października w kościele pw. Gwiazdy Morza w Sopocie odbyła się uroczysta gala, której towarzyszył koncert pianisty Marcina Maseckiego „Chopin. Nokturny”.

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Sopocka Muza dla Młodych Twórców 2017 – Kamil Cieślik, młody kompozytor;
  • Sopocka Muza 2017 w dziedzinie nauki – dr n. med. Magdalena Górska-Ponikowska, wybitna specjalistka w zakresie gerontologii eksperymentalnej oraz onkologii;
  • Sopocka Muza 2017 w dziedzinie kultury i sztuki – Jacek Krawczyk, choreograf i tancerz, współtwórca Sopockiego Teatru Tańca;
  • Tytuł Mecenasa Kultury Sopotu 2017 – Grupa NDI, nagrodzona za działania wspierające rozwój kultury w Sopocie, a w szczególności za sponsorowanie Międzynarodowego Festiwalu NDI Sopot Classic oraz przedsięwzięć artystycznych realizowanych przez Fundację Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Uroczystość uświetnił koncert Marcina Maseckiego, jednego z najzdolniejszych i najbardziej oryginalnych pianistów młodego pokolenia. Artysta zagrał nokturny Fryderyka Chopina.

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 r. na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 r. nosi ona nazwę Sopocka Muza. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji Sopotu, a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...