Najładniejsze sopockie posesje nagrodzone!

Kwiaty na balkonie
Zwycięzki balkon przy ul. Malczewskiego 5B/A/7. Fot. materiały prasowe

Jubileuszowa XXV Gala Konkursu na Najładniejszą Posesję za nami. Sala w Hotelu Sheraton wypełniona była po brzegi. Na niedzielnej uroczystości spotkali się tegoroczni laureaci i mieszkańcy, którzy zwyciężali w poprzednich edycjach konkursu.

Do tegorocznej edycji wpłynęło:

  • posesje indywidualne – 165 zgłoszeń
  • wspólnoty, instytucje – 127 zgłoszeń
  • balkony – 61 zgłoszeń

W kategorii posesje indywidualne I nagroda przyznana została mieszkańcom ul. Księżycowej 4A. Kolejne, II i III zdobyli mieszkańcy z ul. Małopolskiej 47 i ul. Marii Konopnickiej 7/2. W tej kategorii przyznano także wyróżnienia dla: ul. Grunwaldzkiej 71A/1, ul. A. Mickiewicza 13/4A, ul. J. Malczewskiego 5A/24, ul. 3 Maja 39B/3 i ul. Książąt Pomorskich 13/5.

Komisja konkursowa wybrała także najładniejsze posesje należące do instytucji. Pierwsza nagroda przypadła Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”, ul. 23 Marca 77 c. Kolejne trafiły do Wspólnoty Mieszkaniowej z ul. Wybickiego 43 A i Wspólnoty Mieszkaniowej z ul. Wejherowskiej 3. W tej kategorii wyróżniono Wspólnoty Mieszkaniowe z ul. Haffnera 51, a także z ul. Kopernika 4 i ul. Parkowej 44.

W konkursie nagradzano także najpiękniejsze balkony. Pierwsza nagroda trafiła do właścicieli balkonu przy ul. Malczewskiego 5B/A/7, nagroda druga do lokatorów z ul. Grunwaldzkiej 31/4, a trzecią przyznano mieszkańcom ul. Łokietka 40/5. Wyróżniono również balkony przy ul. Haffnera 21/7, ul. Sienkiewicza 17/22 i ul. Sienkiewicza 25/72.

Uroczystość uświetnił koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. W trakcie gali prowadzona była również zbiórka pieniędzy na wózki inwalidzkie w ramach akcji „Solidarni z Potrzebującymi”.

Konkurs na najładniejsze posesje organizowany jest w Sopocie od 25 lat.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...