Sopockie Perły 2020 przyznane

Znamy już laureatów II edycji konkursu o Sopocką Nagrodę Turystyczną. Sopockie Perły 2020 zostały przyznane w pięciu kategoriach: Debiut, Wydarzenie, Pro Eko, Pobyt oraz Kulinaria. W tym roku prezydent Sopotu przyznał również specjalne wyróżnienia dla firm, które wykazały się zaangażowaniem społecznym w czasie pandemii COVID-19. Zwycięzcy otrzymali łącznie 25 tys. zł.

W gronie nagrodzonych znaleźli się: Sopotorium Medical Resort w kategorii Debiut, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” w kategorii Pro Eko, Restauracja Cały Gaweł w kategorii Kulinaria, Park 45 z ofertą „Lekko Mi” w kategorii Pobyt oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART, organizator cyklu wydarzeń w Operze Leśnej pod nazwą LASY w kategorii Wydarzenie. Zwycięzcy otrzymali w sumie 25 tys. zł, po 5 tys. dla zwycięzcy każdej z kategorii. W tym roku Prezydent Miasta Sopotu zdecydował się przyznać specjalne wyróżnienia za działalność społeczną podczas pandemii COVID-19. Spośród zgłoszeń wybrany został Sheraton Sopot Hotel i Imperial Apartments. Obie firmy przekazały pościel i ręczniki, które między innymi za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, trafiły do jednostek opiekuńczych.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach okazali serce i wsparli pomocą innych. Jest to szczególnie cenne teraz, kiedy przedsiębiorcy sami zostali pozbawieni możliwości działania i zarobku. Jest jednak wielu takich, którzy pomimo wszystko potrafili podzielić się z potrzebującymi. To prawdziwa solidarność – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

W tegorocznej edycji Sopockich Pereł do konkursu zgłosiło się 39 firm, a rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo wyrównana. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa, w skład której weszli: Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Aleksandra Gosk, szefowa Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Organizacji Turystycznej, Katarzyna Choczaj, wiceprezes Sopockiej organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni: Reni Jusis, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, Juliusz Machulski, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, Jacek Janowski, dyrektor w Departamencie Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej, Kamil Sadkowski, kulinarny obieżyświat i Karol Weber, inspektor hotelowy.

Sopockie Perły to wyróżnienie dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej w Sopocie, którzy realizują oryginalne inicjatywy, wpływając tym samym na kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta w oczach turystów. Rok 2020 był wyjątkowo trudny dla wszystkich, a szczególnie dla branży turystycznej. Tym bardziej cieszy duża liczba zgłoszeń konkursowych. Wyróżnienie należy się wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za ciężką pracę i współtworzenie turystycznego wizerunku naszego miasta. Dziękuję również członkom Kapituły Konkursowej oraz ekspertom za zaangażowanie i wybór Sopockich Pereł 2020 – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Laureaci Sopockich Pereł 2020:

  • Kategoria Debiut

I miejsce – Sopotorium Medical Resort

II miejsce – MammaMia Cafe

III miejsce – Radisson Blu Hotel, Sopot

  • Kategoria Wydarzenie

I miejsce – Bałtycka Agencja Artystyczna BART - wydarzenie: LASY

II miejsce – Morze Aniołów

III miejsce – Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o - wydarzenie: Bezpieczne Lato z ERGO ARENĄ

  • Kategoria PRO EKO

I miejsce – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”

II miejsce – Imperial Apartments

III miejsce – Sopot Yoga Karolina Gröning

  • Kategoria POBYT

I miejsce –  Park 45 – oferta „Lekko Mi”

II miejsce – My Story Sopot Apartments

III miejsce – SeaSide Sopot

  • Kategoria KULINARIA

I miejsce – Restauracja Cały Gaweł

II miejsce – Restauracja Pomarańczowa Plaża

III miejsce – Bar Przystań

Specjalne Wyróżnienie Prezydenta Miasta Sopotu za zaangażowanie społeczne w czasie pandemii COVID-19 dla Imperial Apartments i Sheraton Sopot Hotel. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...