Pikniki z budżetem obywatelskim i otwarcie sezonu letniego

Fot. materiały promocyjne

Na sąsiedzkie spotkania, które będą okazją do wspólnego spędzenia czasu, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta w sobotę 23 kwietnia. Podczas spotkań w trzech punktach miasta będzie można m.in. przedyskutować i złożyć wniosek do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, a także skorzystać z różnych atrakcji dla młodszych i starszych. Podczas pikniku WOPR na plaży, o godz. 12.00 miasta partnerskie – Sopot i Zakopane – wspólnie symbolicznie zainaugurują sezon letni.

– Co roku pomysłowość mieszkańców Sopotu, którzy zgłaszają swoje projekty do budżetu obywatelskiego, bardzo pozytywnie nas zaskakuje – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Liczymy, że tak będzie i tym razem. Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy chcą zmienić, ulepszyć coś w swoim otoczeniu, w mieście, do składania wniosków z inicjatywami. Jest na to czas do końca kwietnia. Szczególnie namawiam do włączenia się w działania na rzecz lokalnej społeczności naszych nowych mieszkańców – wszystkich gości z zagranicy, którzy znaleźli w Sopocie swój nowy dom.

Plan pikników:

godz. 11.00-14.00 – Brodwnino

W ostatnim czasie oddano do użytkowania wyremontowaną w ramach budżetu obywatelskiego promenadę, czyli główny deptak osiedla Brodwino. Czas wiec na jego huczne otwarcie! Spotkajmy się przy oczku wodnym, gdzie od godz. 11.00 będą trwały przygotowania do parady oraz gry i zabawy podwórkowe. O godz. 13.00 w towarzystwie bębnów ruszy barwny pochód w dół ul. Kolberga.

godz. 12.00-15.00 – jordanek przy ul. 3 Maja (za sklepem EkoSopot)

Spotkanie sąsiedzkie przy byłej fontannie odnowionej z budżetu obywatelskiego kilka lat temu. Wśród atrakcji znajdą się: budowa donic balkonowych, sadzenie kwiatów, plener malarski, joga dla początkujących.

godz. 11.00-14.00 – piknik WOPR przy wejściu na plażę nr 40

WOPR to jedno z największych beneficjentów zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W podziękowaniu za głosy oddane na łódź ratunkową oraz nowy samochód terenowy ratownicy zapraszają na wieżę widokową, zwiedzanie siedziby WOPR, przejażdżkę kładem oraz łodzią ratunkową, a także naukę pierwszej pomocy. W programie również konkursy zręcznościowe, np. rzut kołem ratunkowym.

Zamiana dech, czyli Zakopane i Sopot otwierają sezon letni  

Jak co roku letni sezon turystyczny w Sopocie rozpocznie się symboliczną wymianą dech z Zakopanym, które jest miastem partnerskim kurortu. W samo południe na plaży przy siedzibie WOPR przedstawiciele miast wymienią deskę snowboardową na kitesurfingową. Będzie to również symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Zapraszamy do skosztowania tego dnia przysmaków z obu miast – ogórków z sopockiej solanki i oscypka prosto z Tatr. 

 

Na wszystkich piknikach będzie specjalny stolik konsultacyjny, przy którym będzie można złożyć swój projekt do budżetu obywatelskiego.

Jeśli pogoda będzie deszczowa, wszystkie wydarzenia będą odwołane.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...