Sopot moje miasto

Zgubiłeś lub ukradziono ci dokumenty? Podpowiadamy, co zrobić

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów, np. przy wyłudzeniu kredytów, wynajmie nieruchomości czy przestępstwach podatkowych. Co należy zrobić, by oszuści nie mogli skorzystać z naszych utraconych dokumentów lub kart bankowych?

Betlejemskie Światło Pokoju w Sopocie

Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Sopot zapraszają na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się 20 grudnia, na placu przed kościołem św. Jerzego, o godz. 18.00.

Jak sopocianie świętowali podczas Wigilii dla Mieszkańców

Na Placu Przyjaciół Sopotu w niedzielę, 17 grudnia, sporo się działo! Był jarmark, wspólne śpiewanie kolęd, zabawa świąteczna – ponad 250 upominków, warsztaty z EduFun i przejażdżki kucykami, a przede wszystkim życzenia, dzielenie się opłatkiem i Sopocka Wigilia dla Mieszkańców.

Wspólnie nazwijmy sopockie schronisko dla zwierząt

Przy ul. Malczewskiego powstaje schronisko dla bezdomnych zwierząt. Budowa powinna się zakończyć w marcu 2018 r. A już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu do wspólnego wybrania nazwy dla nowego miejsca. Na propozycje czekamy do 15 stycznia.

Sesja Rady Miasta Sopotu – budżet na rok 2018 i pomnik Władysława Bartoszewskiego

Sopot ma bardzo dobry budżet na 2018 rok. Sopoccy radni uchwalili go podczas XXXVI sesji Rady Miasta, która odbyła się 18 grudnia 2017 r. Ponad 343 mln zł – tyle wyniesie budżet Sopotu w 2018 r. Miasto może pochwalić się bardzo wysokimi dochodami własnymi i niskim zadłużeniem. To pozwala przeznaczać dużo środków na oświatę, pomoc społeczną, kulturę oraz sport, a także realizować projekty i inwestycje dofinasowane ze środków europejskich, które ciągle podnoszą jakość życia mieszkańców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...