Wielkie sąsiedzkie grillowanie z organizacjami pozarządowymi

Fot. materiały SKLA

Na wrześniową edycję Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania mieszkańców i turystów zapraszają sopockie organizacje pozarządowe. 18 września w godz. 11.00-16.00 na górnym tarasie Stadionu Leśnego w Sopocie będzie czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych wspólnie przez organizacje pozarządowe, miejskie instytucje oraz lokalne firmy.

Sąsiedzkie Grillowanie przyciąga sopocian fantastycznymi atrakcjami, jak również możliwością spędzenia aktywnej niedzieli w gronie przyjaciół, znajomych, czy rodziny przy ognisku i grillu. Tegoroczna edycja umożliwi także poznanie działalności organizacji pozarządowych z naszego miasta. Wśród wystawców pikniku pojawią się także miejskie instytucje i zaproszeni goście. Nie zabraknie okazji do rozmów, udziału w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na uczestników czekać będą gry i pokazy sportowe, a także zajęcia artystyczne, malowanie twarzy i zabawy fantowe.

Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji będzie można nieodpłatnie wykonać badania profilaktyczne (ciśnienia, poziomu cukru we krwi, saturacji, tętna, czy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu). Piknik to także okazja do skosztowania smakołyków przygotowanych przez podopiecznych sopockich organizacji.

Swoją działalność zaprezentują też służby mundurowe, cieszące się szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Na scenie zobaczymy występy wokalne i taneczne, w tym w wykonaniu dzieci i młodzieży MDK Sopot oraz podopiecznych organizacji pozarządowych.

Podczas imprezy będzie także możliwość oddania głosu na projekty w Sopockim Budżecie Obywatelskim 2023.

 

 

„Sopockie Serce” i spotkanie z Anną Kiełbasińską

W imieniu dyrektora Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zapraszam na spotkanie z multimedalistką Mistrzostw Europy, Anną Kiełbasińską. Lekkoatletka SKLA będzie obecna na Integracyjnym Pikniku „Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie”, połączonym z Festynem Organizacji Pozarządowych. 

Tuż po godzinie 13.00, na tzw. górnym tarasie (obok ściany wspinaczkowej) odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta „Sopockie serce" dla organizacji najbardziej zaangażowanej w sprawy miasta. Po uroczystości Anna Kiełbasińska będzie do dyspozycji gości festynu.

 

 

Integracyjny Piknik Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie - Festyn Organizacji Pozarządowych vol. 18 współfinansuje Gmina Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

Współpraca:

  • Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  • Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie
  • Fundacja Wspierania Inicjatyw Muzycznych i Artystycznych Ramtamtam
  • sopockie organizacje pozarządowe i miejskie instytucje
  • Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Zobacz wydarzenie na FB

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...