Sopocianie sopocianom na Wielkanoc – spraw radość samotnym seniorom

Graf. materiały UMS

Przekazanie życzeń i drobnego prezentu jest najlepszym sposobem na wywołanie uśmiechu na czyjejś twarzy. I o to właśnie chodzi w akcji Sopocianie sopocianom na Wielkanoc, o gest życzliwości dla drugiego człowieka. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do cyklicznej już akcji. Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu czeka na upominki do 25 marca, a następnie przekaże je samotnym i potrzebującym wsparcia seniorkom i seniorom z Sopotu.

Wyjątkowy świąteczny czas dla niektórych starszych osób może być trudny. Sopocianie sopocianom na Wielkanoc to zaproszenie mieszkańców miasta, uczniów sopockich szkół, przedszkolaków, firm, organizacji i wszystkich chętnych do przygotowania prezentu i kartki pełnej życzeń. Może ten symboliczny drobny gest będzie okazją do wlania otuchy w serce samotnej osoby.

– Jesteśmy wspólnotą, więc nie zapominamy o potrzebujących, samotnych, niesamodzielnych czy starszych sopociankach i sopocianach – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – Chcemy, by każdy mógł chociaż trochę poczuć tę niezwykłą świąteczną atmosferę. Gorąco zachęcam mieszkańców do tworzenia niepowtarzalnych podarunków, na pewno będą bardzo wiele znaczyły dla osób, które je otrzymają. Pamiętajmy, że dobre słowo oraz życzliwe myśli do tych, którzy tego najbardziej potrzebują, potrafią zdziałać cuda.

Trzy proste kroki, aby wziąć udział w akcji:

  1. Przygotuj wielkanocną kartkę z własnoręcznie wypisanymi życzeniami, dołącz do życzeń czekoladki, herbatę, wielkanocną ozdobę lub inny drobiazg.
  2. Upominek wręcz osobiście swojemu sąsiadowi/sąsiadce lub przynieś do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4) do 25 marca w godz. 8.30-16.30.
  3. Wolontariusze w dniach 27-29 marca przekażą upominki samotnym i potrzebującym wsparcia seniorom z Sopotu.

Organizatorzy: Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Urząd Miasta Sopotu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie

Akcja od kilku lat jest organizowana w Sopocie zimą, czyli przed Świętami Bożego Narodzenia oraz wiosną, przed Wielkanocą.

 Więcej informacji: wolontariat.sopot.pl, e-mail: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, sopocki.wolontariat@ekspresja.org, tel. 729 863 777

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...