Rodzinny Sopot

Warsztaty dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci

W szkole podstawowej nr 8 w Sopocie odbyło się pilotażowe spotkanie z rodzicami na temat bezpieczeństwa ucznów w sieci. Pierwsza część spotkania prowadzona przez psychologów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie dotyczyła patostreamingu – nowego zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Drugą prowadzili specjaliści z firmy informatycznej Atena na temat różnych niebezpiecznych zjawisk, jakie pojawiają się w Internecie. Warsztaty dla rodziców przygotował Wydział Oświaty UM Sopot oraz sopocki MOPS.

Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię

To hasło kampanii promującej profilaktykę raka szyjki macicy wśród mieszkanek województwa pomorskiego, organizowanej przez spółkę COPERNICUS Podmiot Leczniczy, w ramach projektu „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej kobiet”.

Rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych

W Sopocie każdy maluch ma zapewnione miejsce w przedszkolu. Rekrutacja rusza 2 marca 2020 r., wnioski o przyjęcie dziecka do wybranej placówki będzie można składać do końca miesiąca. Premiowane będą dzieci, których dwoje rodziców pracuje oraz te, które mają szczepienia ochronne. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy składać w szkole podstawowej, od 2 marca do 30 kwietnia 2020 r.

I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

„Bezpieczne dzieci w sieci” – szkolenie dla rodziców

Dla rodziców uczniów szkół podstawowych Wydział Oświaty Urząd Miasta Sopotu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przygotowały warsztaty o nowych zagrożeniach pojawiających się w Internecie. 18 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 porozmawiać będzie można m.in. o bezpieczeństwie dzieci w sieci oraz patostreamingu. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...