Rodzinny Sopot

W ferie zostań „Odkrywcą Sopotu"

Sopot jest piękny przez cały rok. Zastanawiacie się Państwo, które miejsca najlepiej odwiedzić ze swoimi pociechami? Mamy na to sposób – rozwiążcie koniecznie „Sopocką wykreślankę”. Ukryte w diagramie wyrazy to lista najbardziej popularnych miejsc i symboli miasta.

Karnawałowy Bal z Bałwankami

Karnawał to wspaniała okazja do sąsiedzkiego spotkania, integracji tych małych i tych większych mieszkańców naszego miasta, bez względu na język, jakim mówią. Podczas wspólnej zabawy wszyscy na pewno się dogadają! Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J.I. Kraszewskiego oraz Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają więc w piątek, 20 stycznia, na „Bal z Bałwankami”.

Uczniowie zdecydowali – szkolny Budżet Obywatelski rozstrzygnięty

W grudniu 2022 r. w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Sopocie odbyło się głosowanie w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim. Organizowane ono było przez Młodzieżową Radę Miasta Sopotu. Głosowało ponad 2 tys. uczniów na ponad 3,5 tys. wszystkich, którzy uczą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. To daje bardzo wysoką frekwencję jak na pierwszą edycję szkolnego BO, bo ok. 55%.

Ferie w Sopocie – odpoczynek, zabawa, integracja

Dzieci i młodzież w naszym województwie zimową przerwę w nauce rozpoczną 16 stycznia. Przez dwa tygodnie sopoccy uczniowie będą mogli korzystać z różnorodnych zajęć sportowych, rekreacyjnych czy kulturalnych. Uczestniczyć w nich będą zarówno dzieci polskie, jak i te, które przybyły do nas z zagranicy, np. Białorusi czy Ukrainy.

Opłatek Maltański wesprze potrzebujących

Tegoroczna edycja Opłatka Maltańskiego, w formie kolacji wigilijnej dla potrzebujących, odbędzie się 19 grudnia w budynku Olivia Star w Gdańsku Oliwie. W Trójmieście Opłatek Maltański zorganizowany został po raz drugi, weźmie w nim udział 200 osób potrzebujących, m.in. podopiecznych sopockiego MOPS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...