Rodzinny Sopot

Opieka wytchnieniowa dla opiekunów dzieci lub dorosłych z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zachęca osoby, które sprawują bezpośrednią opiekę nad dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, do skorzystania z bezpłatnego wsparcia w formie opieki wytchnieniowej. Może to być pobyt całodobowy w ośrodku wsparcia lub pobyt dzienny w miejscu zamieszkania bądź w placówce.

Trwa weryfikacja wniosków na mieszkania komunalne

Na przełomie lipca i sierpnia planowane jest losowanie mieszkań komunalnych dla osób uprawnionych do otrzymania lokali w nowym budownictwie. W budynkach przy al. Niepodległości oddanych zostanie 49 mieszkań.

Gra miejska inspirowana komiksem o Kajku i Kokoszu

To właśnie w miesiącu urodzin Janusza Christy, autora komiksów m.in. o Kajku i Kokoszu, rusza gra miejska śladami słynnego sopocianina. Dzięki niej można jeszcze lepiej poznać miejsca związane z twórcą kultowych przygód bohaterów z Mirmiłowa, które niedawno zostały przeniesione z kart komiksów na ekrany za sprawą animacji Netflix.

Elektroniczny wniosek na świadczenia na dzieci oraz z funduszu alimentacyjnego

Od 1 lipca będzie można złożyć wnioski online na kolejny okres świadczeniowy 2021/2022 na zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, otrzymujący specjalny zasiłek opiekuńczego, mogą również składać wnioski o przedłużenie prawa do tego świadczenia. 

Wyprawka szkolna. Ważne zmiany w programie Dobry Start

Od 1 lipca do 30 listopada będzie można składać wnioski w programie Dobry Start na nowych zasadach. Wnioski będą składane tylko elektronicznie a środki wypłacane wyłącznie na wskazane konto bankowe. Świadczenie będzie przyznawał oraz wypłacał ZUS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...