Rodzinny Sopot

Wiecha na nowym żłobku

Z końcem 2021 roku sześćdziesiąt sopockich maluszków znajdzie opiekę w nowym żłobku. Dziś na budynku, będącym w stanie surowym, otwartym, zawisła wiecha.

Wnioski o 500 plus także w formie papierowej

Aby nadal otrzymywać świadczenia wychowawcze, należy w tym roku złożyć nowy wniosek. Od lutego można składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, natomiast od 1 kwietnia dodatkowo będzie można je złożyć w formie papierowej. Aby zachować ciągłość wypłat, warto zrobić do 30 kwietnia.

Co po podstawówce, czyli sopockie szkoły najlepsze pod słońcem!

Blisko 180 uczniów klas ósmych niebawem skończy edukację w sopockich szkołach podstawowych i stanie przed bardzo ważnym wyborem dalszej drogi kształcenia. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się ofercie szkół ponadpodstawowych, które działają w Sopocie. Najbliższą okazją do tego będą Sopockie Tragi Szkół, które odbędą się 13 kwietnia, po raz pierwszy w formule online.

Zostaw symbol przyjaźni na placu zabaw Kajka i Kokosza

W Łazienkach Południowych w Sopocie powstaje wyjątkowy plac zabaw inspirowany postaciami z serialu Kajko i Kokosz, animacji opartej na kultowych komiksach Janusza Christy, słynnego mieszkańca Sopotu.

Dla osób z niepełnosprawnością – wsparcie na sprzęt czy dokształcanie

Osoby z niepełnosprawnościami mogą składać już wnioski o przyznanie dofinansowania m.in. na zakup wózka elektrycznego, sprzętu komputerowego czy kursu prawa jazdy. Także na kształcenie w szkole policealnej lub wyższej. Wsparcie w ramach programu „Aktywny samorząd 2021” przeznaczone jest przede wszystkim dla osób w wieku aktywności zawodowej lub zatrudnionych oraz dzieci i młodzieży. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...