Rodzinny Sopot

Cykl konsultacji Sopockiego Modelu Wsparcia Osób Zależnych i Ich Opiekunów

Jesteś osobą z niepełnosprawnością lub osobą zależną? A może się nią opiekujesz? Jeśli chcesz mieć wpływ na sytuację swoją bądź swoich bliskich – przyjdź na spotkanie i powiedz o swoich odczuciach. Cykl społecznych konsultacji Sopockiego Modelu Wsparcia Osób Zależnych i Ich Opiekunów rusza 9 stycznia 2020 r.

Ferie w Sopocie – aktywnie i kulturalnie

Przez dwa tygodnie zimowego odpoczynku wszystkie dzieci, które zostaną na ferie w mieście, na pewno nie będą się nudzić. Sopockie szkoły oraz instytucje kulturalne i sportowe przygotowały różnorodne zajęcia. Będzie można m.in. poznać techniki twórczego myślenia, różne metody zdobywania wiedzy i jej utrwalenia, a także skorzystać z warsztatów decoupage czy kulinarnych, nawet pograć na saksofonie. Albo pojeździć na sankach i łyżwach (jak pogoda dopisze), popływać, zagrać w piłkę nożną czy potrenować sztuki walki. W tym roku ferie startują w poniedziałek, 13 stycznia 2020 r.

I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

Rodzinne warsztaty świąteczne w PGS

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza dzieci wraz z opiekunami na przedświąteczne warsztaty rodzinne. W trakcie zajęć uczestnicy będą wykonywać drewnianą choinkę w stylu skandynawskim, którą każdy będzie mógł ozdobić własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Zajęcia odbędą się 21 grudnia, początek o godz. 11.00. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

W trosce o sąsiada i zwierzaka świętujmy razem Nowy Rok bez fajerwerków

Miasto Sopot, w trosce o bezpieczeństwo nas samych i naszych zwierząt, które również zajmują ważne miejsce w kurorcie, zrezygnowało z sylwestrowego pokazu fajerwerków. Wszystkich mieszkańców i gości, którzy ten czas zamierzają spędzić w kurorcie, prosimy – nie kupujcie fajerwerków!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...