Rodzinny Sopot

Charytatywny koncert „Uśmiech za Uśmiech”

Radni młodzieżowych rad miast z Sopotu i Gdańska z okazji Dnia Dziecka zapraszają na koncert charytatywny „Uśmiech za uśmiech”, który odbędzie się 4 czerwca w muszli koncertowej przy sopockim molo. Celem jest zbiórka pieniędzy dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Biblioteka dzieciom

Warsztaty, spotkania z autorami książek i podróżnikami zaplanowała dla dzieci Biblioteka Sopocka. Wydarzenia odbywać się będą we wszystkich filiach placówki.

Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Ukrainy

Akcję zbiórki rowerów i sprzętu sportowego dla dzieci kilkanaście dni temu zainicjowali sopoccy strażnicy miejscy. Zbiórka trwa dalej, a pierwsze pozyskane dzięki niej rowery, hulajnogi i piłki zostały dziś przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Sopot zaprasza na majówkę

Długi weekend majowy to okazja do złapania oddechu i relaksu. Po pandemicznej przerwie sopocianie i turyści będą mogli rozpocząć sezon w aktywnym i kulturalnym stylu. Sopot przygotował na tę okazję szereg bezpłatnych atrakcji. Koncerty, warsztaty kotylionowe, animacje dla dzieci, wystawy, pokaz mody czy piknikowanie na trawie - to tylko niektóre z propozycji, które Sopot przygotował na tegoroczną majówkę. Pierwsze wydarzenia już 30 kwietnia.

Śniadanie wielkanocne dla naszych nowych mieszkańców

Sopot zaprasza nowych mieszkańców obchodzących święta wielkanocne zgodnie z kalendarzem juliańskim na tradycyjne Wielkanocne Śniadanie, które odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia 2022 r. To najważniejsze święto religijne będzie okazją do spotkania się przy wspólnym stole i skosztowania specjałów przygotowanych właśnie z tej okazji. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...