Rodzinny Sopot

Nowe mieszkania komunalne 

Na nowych lokatorów czekają nowe budynki przy al. Niepodległości 654 A i 654 B. Nabór wniosków o przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobu komunalnego rozpocznie się 28 stycznia, wniosek można będzie złożyć do 10 marca 2021 r.

Powstał kompleksowy, integracyjny ośrodek rehabilitacji

Sopot przekazał wyremontowane pomieszczenia na działalność ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego. Ośrodek znalazł miejsce w budynku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przy ul. Książąt Pomorskich 16/18. Wyremontowane pomieszczenia, w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, zajmują prawie 300 m kw. Prowadzenie ośrodka powierzono Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON.  

Zmiany w świadczeniach rodzinnych i opiekuńczych

W tym roku czekają nas zmiany w świadczeniach rodzinnych i opiekuńczych. Przedstawiamy te najważniejsze.

Ferie w mieście – zobacz propozycje zajęć dla dzieci

W tym roku ferie większość dzieci spędzi w domach, w swoim miejscu zamieszkania. Ale to nie znaczy, że nie będą mogły skorzystać z wielu różnorodnych propozycji na spędzenie tego czasu ciekawie i aktywnie. Sopockie szkoły oraz miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę na zimowy wypoczynek. 

Niesamowita energia podczas świątecznych akcji. Dziękujemy!

Z nieskrywaną radością i wielkimi podziękowaniami za współpracę informujemy, że blisko 700 prezentów i 150 choinek trafiło do mieszkańców w ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” i „Choinka Dobrych Życzeń”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...