Rodzinny Sopot

19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży – warsztaty dla rodziców

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie po raz kolejny przyłączył się do ogólnoświatowej kampanii i zaprasza na bezpłatne warsztaty – „Rozmawiam, więc chronię” dla rodziców oraz „Być partnerem” – warsztat rozwojowy dla mężczyzn.

Możesz nauczyć się panować nad swoją agresją

Jeśli masz trudności z panowaniem nad emocjami, bywasz agresywny wobec bliskich i chcesz to zmienić, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi zapisy do grupy korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Opiekun osoby niesamodzielnej może liczyć na wsparcie specjalistów

Instruktaż pielęgnacyjny, porady dietetyka oraz dodatkowe konsultacje z psychologiem, to kolejne formy wsparcia oferowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie osobom, które opiekują się swoimi niesamodzielnymi krewnymi. Specjalistyczne poradnictwo jest bezpłatne.  

Kolejne mieszkania dla sopocian

17 mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie remontu zostanie przeznaczonych do zamieszkania przez sopockie rodziny. Wnioski będzie można składać w kancelarii urzędu od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r.

Sopocki Klub Malucha zaprasza

W Operze Leśnej działa Sopocki Klub Malucha. Klub jest miejscem spotkań, rodzice i dzieci w wieku 0-3 lat mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć i konsultacji psychologicznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...