Rodzinny Sopot

Więcej wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji dzieci do 16. roku życia, indywidualne wsparcie psychologiczne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, a także dzienne miejsca opieki wytchnieniowej to dodatkowe formy wsparcia oferowane od września przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Wyższe kryterium dochodowe w Funduszu Alimentacyjnym

Od nowego okresu świadczeniowego 2019/2020 będzie obowiązywało wyższe kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania alimentów z Funduszu Alimentacyjnego. Świadczenie to będzie przysługiwało, jeżeli dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 800 zł. Wnioski można składać on-line lub w formie papierowej.

Od 1 sierpnia wnioski na 500+ także w formie papierowej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie od 1 sierpnia będzie przyjmował wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 +), z programu Dobry Start (300+), a także wnioski na świadczenia rodzinne oraz z Funduszu Alimentacyjnego w tradycyjnej papierowej formie.

Dokąd z dzieckiem? Do Muzeum Sopotu!

Muzeum Sopotu ma także propozycje dla najmłodszych. Warto wybrać się z nimi do willi Claaszena przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8.

Złóż wniosek na 500+ oraz wyprawkę szkolną Dobry Start

Od 1 lipca poprzez banki świadczące usługi drogą elektroniczną lub portal empatia.mrpips.gov.pl będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego (500 +), świadczenia Dobry Start (300 +), a także świadczeń rodzinnych i z Funduszu Alimentacyjnego. W formie papierowej wnioski będzie można składać od 1 sierpnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...