Rodzinny Sopot

Tydzień Białej Wstążki – powiedz „nie” przemocy wobec kobiet

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.

Stop przemocy wobec kobiet!

25 listopada został w 1999 r. uznany przez ONZ za Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Tego dnia rozpoczynają się obchody 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, zwane także kampanią „Białej Wstążki”.  

55 tys. zł na kolejne laptopy dla sopockich dzieci

17 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi oraz 3 mobilne dostępy do Internetu kupiła Gmina Miasta Sopotu w ramach programu „Zdalna Szkoła +”. Sprzęt komputerowy posłuży do zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Program skierowany jest głównie do rodzin ubogich, z minimum trojgiem dzieci. Koordynacją projektu zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Pierwsza rodzina z Białorusi już w Sopocie

Po zapowiedzi Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu oraz decyzji Rady Miasta, do Sopotu przyjechała pierwsza z trzech rodzin białoruskich. Kolejne dwie powinny zamieszkać w Sopocie do końca miesiąca.

9 listopada namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę

Dłoń jest znakiem pomocy, uśmiech oznacza radość, a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny. 9 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest dłoń z namalowaną uśmiechniętą buźką. Sopot przyłącza się do tej inicjatywy i promowania adopcji. Zachęca również do tworzenia rodzin zastępczych.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...