Rodzinny Sopot

Opieka wytchnieniowa także w domu

Osoby, które sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą dorosłą ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia w ramach tzw. opieki wytchnieniowej. To czas, który opiekun może przeznaczyć na odpoczynek lub załatwienie swoich spraw. Opieka wytchnieniowa może odbywać się w domu osoby niesamodzielnej lub w placówce. W zależności od potrzeb może to być pobyt dzienny lub całodobowy.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu

Do 6 października 2020 r. osoby zainteresowane ubieganiem o mandat radnego mają możliwość zgłaszania swojej kandydatury w szkolnych okręgach wyborczych określonych w Statucie Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu. Wybory do Młodzieżowej Rady odbędą się 16 października, w godz. 8.30-14.30.

„Zdolni z Sopotu” – pomimo pandemii projekt trwa

W czasie pandemii uczniowie nie mieli możliwości spotykania się w szkołach i przeprowadzania doświadczeń naukowych, jednak wciąż działali razem, online, w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Sopot”. A to wszystko dzięki zaangażowaniu niesamowitych nauczycieli i wyjątkowych sopockich uczniów. We wrześniu ruszają kolejne zajęcia.

Ekologiczny piknik na rynku

Jeśli szukacie Państwo imprezy, by z rodziną lub znajomymi ciekawie spędzić czas, zapraszamy 19 września na wielki piknik ekologiczny na sopockim rynku. W programie wiele atrakcji dla dużych i małych, będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Alfa_Bet_Czarów. Program edukacyjny w PGS

Bezpłatny program edukacyjny dedykowany dzieciom, młodzieży i dorosłym oraz osobom z ograniczonymi możliwościami korzystania z dóbr kultury proponuje Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Zapraszamy do kreatywnej zabawy grupy szkolne, młodzież̇, seniorów, osoby z dysfunkcjami i wielodzietne rodziny. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...