Rodzinny Sopot

Spy Guy Sopot – mobilna wersja już dostępna

Miłośnicy detektywistycznych łamigłówek mogą teraz rozwiązywać sopockie zagadki również w telefonie. Pierwsza gra mobilna o Sopocie jest już dostępna. Spy Guy Sopot to regionalna odsłona Spy Guy Hidden Objects. W sierpniu odbyła się premiera wersji planszowej, teraz Spy Guy – superdetektyw, który jest w stanie rozwikłać każdą zagadkę i złapać każdego przestępcę w mieście, zaprasza do zabawy na urządzeniach mobilnych.

Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie poszukuje osób, które mogłyby stworzyć rodzinę zastępczą i przyjąć do swojego domu dzieci, które potrzebują ciepła i miłości. Opieka nad dziećmi, które przychodzą z bagażem doświadczeń, wymaga otwartego serca i zaangażowania, ale przynosi satysfakcję i daje poczucie spełnienia.

Przed pierwszym dzwonkiem – organizacja roku szkolnego 2023/2024

W roku szkolnym 2023/24 do samorządowych szkół i przedszkoli w Sopocie uczęszczać będzie 4500 uczniów/wychowanków (w tym do szkół podstawowych – 1750 uczniów). Po raz pierwszy w ławce szkolnej zasiądzie 220 pierwszoklasistów, a do przedszkoli pójdzie ok. 740 dzieci. W związku z dużą liczbą młodzieży przystępującej do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, miasto utworzyło trzy dodatkowe klasy pierwsze: w I LO, II LO i III LO.

Twórz, koduj, odkrywaj sztuczną inteligencję

Zbliża się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które już po raz 13. wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania. Czy młodzi adepci sztuki programowania odnajdą się w świecie AI?

Sopot z minionego stulecia w bestsellerowej planszówce Trefla

Dom Zdrojowy, Hipodrom, sopocka latarnia, a także Kasino Hotel, czyli obecny Grand Hotel – to znaki rozpoznawcze kurortu, a teraz także punkty, które znalazły się na planszy pierwszej miejskiej edycji gry Trefla – Spy Guy. Planszówka przenosi nas do Sopotu z lat 20. minionego wieku i zachęca do odkrywania miasta. Wśród charakterystycznych punktów kurortu umieszczone zostały także postaci związane z miastem, m.in. Marian Mokwa, Jan Jerzy Haffner i Agnieszka Osiecka. Premiera gry odbędzie się w sobotę 12 sierpnia w muszli przy sopockim molo. Początek o godz. 11.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...