Bezpłatna pomoc prawna również w 2024 r.

Mężczyzna w marynarce pisze w księdze
Fot. Freepik

Osoby potrzebujące mogą także w 2024 r. skorzystać w Sopocie z nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego wraz z mediacją. Z pomocy skorzystać mogą osoby, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Konsultacje udzielane są nie tylko mieszkankom i mieszkańcom, ale też potrzebującym spoza Sopotu.

Ze specjalistami można się skonsultować bezpośrednio w punkcie w Sopocie przy ul. Kościuszki 25/27 (budynek Urzędu Miasta Sopotu, parter, pokój nr 6) lub telefonicznie czy poprzez e-mail.

Ważne – na porady obowiązują zapisy – od poniedziałku do piątku w godz. od 08.00 do 16.00 pod numerem infolinii: 536 017 748 lub emailowo: bppkalendarz@gmail.com

Prawnicy wspierają osoby potrzebujące m.in. w zakresie spraw rodzinnych, zawodowych, ubezpieczeniowych czy spadkowych. Doradzą także w przypadku nagłych zdarzeń. W ofercie jest również pomoc w sporządzeniu pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy też zwalniających z kosztów sądowych. 

Poradnictwo obywatelskie skierowane jest do osób potrzebujących podniesienia świadomości prawnej. Doradca obywatelski udzieli wskazówek, a w razie konieczności skieruje do właściwej instytucji, która może rozwiązać problem kompleksowo.

W przypadku konfliktów rodzinnych, sąsiedzkich czy innych można skorzystać z pomocy mediatora.

Więcej informacji na stronie sopockiego BIP.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...