Edukacyjne targi EDU OFFSHORE WIND 2024. Zbuduj swoją przyszłość z zieloną energetyką

Jesteś uczniem? Jesteś studentem? Poszukujesz ścieżki kariery zawodowej? Zapraszamy na największe Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024, które odbędą się 5-6 marca 2024 r. w hali AmberExpo w Gdańsku. 2. edycja odbywa się pod hasłem „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki”. Miasto Sopot jest partnerem targów. 

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND to wyjątkowe wydarzenie edukacyjne w Polsce skierowane do uczniów, studentów i entuzjastów zielonej energetyki, które ma na celu przybliżenie przyszłego rynku pracy w sektorze Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz w branży zielonej energetyki. Jest to kontynuacja sukcesu pierwszej edycji, która zgromadziła 6000 uczestników, w tym ponad 5000 młodych ludzi i ponad 70 wystawców z sektora Offshore wind. 

EDU OFFSHORE WIND to nie tylko dwudniowe targi, ale również wynik programu edukacyjnego, prowadzonego już od listopada 2022 r. w szkołach ponadpodstawowych województwa pomorskiego. W tym roku szkolnym organizatorzy odwiedzili już ponad 125 szkół ponadpodstawowych wszystkich powiatów województwa. Zajęcia były prowadzone również w sopockich szkołach: I LO, II LO, III LO, Sopockiej Szkole Tenisowej, Sopockim Liceum Autonomicznym oraz Zespole Szkół Technicznych.

W warsztatach uczestniczyło już ponad 4500 uczniów. Lekcje na temat morskiej energetyki wiatrowej publikowane są również na kanale YouTube. W targi zaangażowani są też przeszkoleni wolontariusze - ambasadorzy zielonej energetyki, którzy oprowadzają grupy uczniów po wszystkich stoiskach i atrakcjach wydarzenia m.in. licznych wielkogabarytowych (naprawdę wielkich!) eksponatach, warsztatach, prezentacjach. 

Co nowego w 2. edycji targów? 

Druga edycja zaplanowana jest na ok. 100 wystawców z różnych sektorów łańcucha dostaw, deweloperów, uniwersytetów i firm międzynarodowych. Organizatorzy szacują, że targi  odwiedzi ok. 8 000 młodych ludzi.  

 • Rozszerzony Program Edukacyjny: kontynuacja warsztatów i lekcji online.  
 • Szerszy zasięg: zainteresowanie wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą.  Planetarium mobilne w strefie chillout z seansami astronomicznymi przygotowane przez Hevelianum  
 • Wyspa Transformacji Energetycznej: spojenie dla różnych zielonych technologii przyszłości, takich jak wodór, energia wiatrowa lądowa, magazyny energii, fotowoltaika i energetyka nuklearna.  
 • Strefa JOB TRUCK: specjalna strefa dla firm, gdzie będą wystawione oferty staży i praktyk, a także możliwość spotkania kandydatów z pracownikami HR i przekazania CV.  
 • Innowaton Baltic Challenge 2024 by Starter podczas którego międzynarodowa młodzież rozwiąże rzeczywiste wyzwania biznesowe w branży morskiej energetyki wiatrowej. W wydarzeniu uczestniczyć będzie m.in. młodzież z Rady Młodzieżowej Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC) O projekcie - BALTIC CHALLENGE (inkubatorstarter.pl) 

Przedstawiciele organizatorów, wśród których są Rumia Invest Park, Co-Made, Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej oraz MTG SA podkreślają, iż sukces 1. edycji pokazuje, jak bardzo potrzebna jest kontynuacja tego typu wydarzenia, a nawet jej rozszerzenie o pozostałe elementy miksu energetycznego.  

Tak było podczas I edycji EDU OFFSHORE WIND 2023

 • Dla kogo? dla studentów, uczniów i nauczycieli, rodziców i wszystkich entuzjastów morskiej energetyki wiatrowej i zielonej energetyki 
 • Gdzie? Hala AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk 
 • Kiedy? 5-6 marca 2024 r. (wtorek – środa) 
 • Godziny otwarcia? 9:00 – 15:00 (wtorek) 9:00 – 14:00 (środa) 
 • Wstęp: dla studentów, uczniów i nauczycieli, rodziców – wstęp wolny, dla gości branżowych – wstęp płatny 

Obowiązuje rejestracja online. 

 • Rejestracja dla studentów - TUTAJ
 • Rejestracja dla gości branżowych – TUTAJ 

Strona wydarzenia: www.eduoffshorewind.pl  

Profile społecznościowe: LinkedIn, Facebook, YouTube, Instagram, Wydarzenie na Facebooku.

Targi EDU OFFSHORE WIND są inicjatywą Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku i Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...