Odkrywaj Sopot z sopocką wykreślanką

Dziewczynka wykreśla hasła w wykreślance
Fot. mat. Sopockiej Organizacji Turystycznej

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, Sopocka Organizacja Turystyczna ponownie rusza z kampanią „Zostań odkrywcą Sopotu” w ferie zimowe.

Zależy nam na przyciągnięciu gości również poza wysokim sezonem, dlatego promujemy branżę turystyczną i atrakcje zimą. „Sopocka wykreślanka” jest to rodzaj zabawy polegającej na odnajdywaniu i wykreślaniu ukrytych w przedstawionym diagramie słów. – mówi Bartłomiej Barski, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. Wymienione pod diagramem wyrazy, to lista słów, które kojarzą się z Sopotem. Wspólna zabawa z sopocką wykreślanką to tylko pierwsza część zabawy. Żeby dzieciaki poczuły prawdziwy klimat kurortu, zachęcamy ich opiekunów do odkrywania z nimi miejsc takich jak pomnik Misia Wojtka, pomnik Jana Jerzego Haffnera – założyciela kurortu, Hipodrom, Operę Leśną, czy Przystań Rybacką.

Wykreślanki można otrzymać m.in. w sopockich obiektach noclegowych, instytucjach kultury, na lodowisku i basenie miejskim, a także w punktach Informacji Turystycznej na Placu Zdrojowym 2 oraz na ul. Dworcowej 4, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00-17:00.

Dyplom i miła niespodzianka dla każdego odkrywcy

Aby młodzi odkrywcy Sopotu czuli motywację, nagrodzimy ich trud. Każde dziecko, które pojawi się w sopockich punktach informacji turystycznej z dobrze wypełnioną wykreślanką otrzyma od nas imienny dyplom – „Odkrywcy Sopotu” i drobny upominek, który będzie miłą pamiątką z urlopu. Rodzice w trakcie odwiedzin będą mogli dowiedzieć się więcej o sopockich atrakcjach, bieżących wydarzeniach dla dzieci, czy zaopatrzyć się w sopockie pamiątki.

Sopocka wykreślanka jest zachętą dla dzieci i ich rodziców do odkrywania miasta, pójścia na spacer i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie jest to wspaniała zabawa.  Naszym celem jest zarażanie miłością do Sopotu najmłodszych gości. Chcemy również uatrakcyjnić pobyt dzieci w Sopocie podczas ferii. – mówi Bartłomiej Barski, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Mapa Sopotu dla dzieci

Poza „Sopocką wykreślanką”, Sopocka Organizacja Turystyczna przygotowała również z myślą o dzieciach „Mapę Sopotu dla dzieci z naklejkami”, która jest dostępna do zakupu w punktach IT w Sopocie oraz w sklepie online.

Na mapie można znaleźć miejsca przyjazne dzieciom: place zabaw, biblioteki, kawiarnie, restauracje, atrakcje dla dzieci, a nawet obiekty spa przyjazne najmłodszym. Mapa poza pięknymi ilustracjami posiada naklejki, które można dodać w miejscach odwiedzonych przez młodych odkrywców Sopotu.

Sopocka Organizacja Turystyczna chce zachęcić młodych turystów do odkrywania miasta przez zabawę i miło spędzony czas w plenerze.

Więcej o ofercie i atrakcjach dla dzieci podczas ferii zimowych w Sopocie na stronie Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Wyrusz na przygodę i odkryj Sopot! Wspólnie z dziećmi poznaj uroki miasta! Życzymy niezapomnianych chwil w kurorcie podczas ferii zimowych!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...