Rodzinny poranek z Mewą Sopocianką

Fot. Anna Rezulak KFP/UMS

Na kolejne spotkanie z Mewą Sopocianką zapraszamy dzieci i rodziców w niedzielę, 17 marca. Tym razem gościem Mamuszki 14 będzie przyrodnik Jacek Karczewski, który opowie o życiu ptaków.

Gościem trzeciego już spotkania z Mewą Sopocianką będzie Jacek Karczewski, przyrodnik, aktywista i promotor przyrody, publicysta i autor licznych książek o „ptasiej” tematyce. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję dowiedzieć się więcej o zwyczajach ptaków, o tym, czym się różnią, jeśli nie wyglądem.

Ale przede wszystkim będzie to okazja, by razem z zawodowym przyrodnikiem poszukać odpowiedzi na pytanie: czy mewa jest najlepszym z nadmorskich ptaków? Tradycyjnie, po spotkaniu, zaplanowano warsztaty plastyczne, podczas których młodzi uczestnicy poranka praktycznie wykorzystają świeżo nabytą wiedzę na temat ptasich ozdób i zwyczajów.

Cykl spotkań z Mewą Sopocianką na Mamuszki 14 potrwa do czerwca. Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...