Nastaw się na ciepło w Sopocie. Zmień swój sposób ogrzewania

Baner reklamujący nowe źdródło ogrzewania.
Fot. materiały prasowe

Ekologiczne, wygodne, bezpieczne i oszczędne ciepło z sieci ciepłowniczej jest już w zasięgu mieszkańców Sopotu. Sprawdź, jak łatwo możesz zmienić swoje źródło ciepła.

W 2016 r. Grupy GPEC wybudowała w Sopocie 17 km nowoczesnej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu ok. 100 budynków w Górnym Sopocie ma już ciepło z sieci. Z nowego źródła ciepła z powodzeniem korzysta 15 tys. sopocian, a kolejni odbiorcy mogą zgłaszać chęć przyłączenia się do sieci.

 Ciepło systemowe, zwane potocznie miejską siecią ciepłowniczą, czy centralnym ogrzewaniem wypiera z użytkowania tradycyjne i przestarzałe sposoby ogrzewania budynków. W Sopocie coraz więcej mieszkańców decyduje się na skorzystanie z tego źródła ciepła.

 Gdy zmienisz swój sposób ogrzewania na miejską sieć ciepłowniczą będzie:

  • ekologicznie – sieć ciepłownicza to inwestycja w czystsze powietrze w mieście – mniej smogu, szkodliwych pyłów i gazów z indywidualnych pieców i kotłowni;
  • bezpiecznie – brak ryzyka zaczadzenia lub rozszczelnienia instalacji, stabilność dostaw;
  • oszczędnie – cena ciepła z sieci jest porównywalna z ceną ciepła z gazu;
  • wygodnie – wystarczy odkręcić kaloryfer i cieszyć się optymalną temperaturą; zapomnij o konieczności magazynowania opału i szkodliwym dymie z kominów kamienic, Grupa GPEC zadba o instalacje.

A do tego:

  • stałe ceny – wiesz, ile zapłacisz; stawki oparte są na taryfie dla ciepła zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki;
  • Pogotowie 24/7 – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Pogotowie Ciepłownicze jest do Twojej dyspozycji.

Przyłącz się do sieci!

Z ciepła z sieci mogą korzystać zarówno spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak i odbiorcy indywidualni, czyli mieszkańców domów jednorodzinnych. W przypadku odbiorców indywidualnych, zainteresowani podłączeniem powinni stanowić ok. 80 proc. mieszkańców jednej ulicy. Od tego, ile osób wyrazi chęć przyłączenia się do sieci, zależy decyzja o jej dalszej rozbudowie.

Aby dołączyć do użytkowników Ciepła Systemowego, wystarczy zgłosić chęć przyłączenia się do sieci, a eksperci Grupy GPEC pomogą w wypełnieniu wniosków i dopełnieniu formalności.

Co ważne, Miasto Sopot uruchomiło dotacje na likwidację źródła węglowego oraz gazowego przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dofinansowaniem może być objęty zakup i montaż węzłów cieplnych, a także instalacji wewnętrznej. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu pod nr tel. 58 52 13 794.

Eksperci Grupy GPEC chętnie pomogą w uzyskaniu dofinansowania przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wystarczy napisać na: dofinansowania@gpec.pl

Zadzwoń na specjalną infolinię 58 52 43 699 lub skontaktuj się mailowo: bok@gpec.pl. Dowiedz się jak przyłączyć się do sieci ciepłowniczej Grupy GPEC.

 

Więcej informacji na stronie Zmień ogrzewanie

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...