Remonty ulic

Koparka pracuje na jezdni
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w terminie od 7 do 14 sierpnia 2017 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym:

Kontynuowane będą prace polegające na wymianie słupów oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Malczewskiego. Na czas robót w godzinach 9.00-14.00 wprowadza się ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • W terminie 7 - 8 sierpnia prowadzone będą prace na drzewostanie w ciągu ulicy Sępiej. W związku z robotami wprowadza się całkowite zamknięcie omawianej ulicy od skrzyżowania z ulicą Haffnera. Objazd Al. Niepodległości a następnie ulicą Zamkowa Góra.
  • W dniu 7 sierpnia wykonywane będą lokalne naprawy nawierzchni jezdni ulicy Reja. W związku z robotami wprowadzone zostaną miejscowe jednostronne zwężenia jezdni.
  • W dniu 8 sierpnia wykonywana będzie cząstkowa naprawa jezdni ul. Sikorskiego na wysokości sklepu Alma. Na czas robót zwężony zostanie pas jezdni w kierunku ul. Armii Krajowej.
  • Do końca sierpnia prowadzone będą prace remontowe schodów łączących ul. Kopernika oraz Reymonta. W wyniku prac schody uzyskają nowy układ biegu dostosowany do ukształtowania terenu oraz uzupełnione zostaną o rampę do wózków wraz z poręczą. Równolegle do ww. prac wymieniane jest oświetlenie. Zadanie wykonywane jest siłami własnymi ZDiZ Sopot przy współpracy z EZO Sopot w zakresie przebudowy oświetlenia.
  • Do dnia 11 sierpnia wykonywane będzie przyłącze sieci wodociągowej oraz sanitarnej do budowanych budynków komunalnych przy ulicy Świemirowskiej nr 2-4 w Sopocie. Prace prowadzone są przy całkowitym zajęciu jezdni na wysokości omawianej posesji.
  • Kontynuowane będą prace polegające na budowie zatoki do kontroli pojazdów na wysokości centrum handlowego Skwer Sopocki w ciągu Al. Niepodległości. Prace realizowane są przy zajęciu prawego pasa jezdni w kierunku Gdyni.

Za możliwie występujące utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań aby remonty w jak najmniejszym stopniu odbiły się na użytkownikach dróg. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu o których informują stosowne znaki.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...