Bogatsza oferta dla żeglarzy dzięki unijnym milionom

Dzieci żeglujące na wodzie
Fot. materiały UMS

Budowa pływającego pomostu przy ostrodze bocznej mola, pogłębienie toru wodnego podejściowego i przebudowa rampy do wodowania jednostek na plaży – to niektóre z zadań projektu dotyczącego rozbudowy oferty sportowo-żeglarskiej w Sopocie. Wartość projektu to 3,3 mln zł, unijne dofinansowanie wyniesie 2,1 mln zł. Projekt będzie realizowany do grudnia 2018 r.

Projekt „Sopot – rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej” będzie realizowany w ramach przedsięwzięcia strategicznego koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Umowę o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 podpisali 7 grudnia Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Zakres działań projektowych obejmuje:

  • budowę pomostu pływającego przy ostrodze bocznej mola wraz z wyposażeniem – miejsce dla 28 jednostek pływających;
  • budowę pawilonu na ostrodze bocznej mola (sanitariat, szatnia, przechowywanie sprzętu) dla turystów wodnych i dzieci, dorosłych/turystów uczęszczających do szkółek żeglarskich;
  • pogłębienie toru wodnego podejściowego do pomostu pływającego przy molo;
  • przebudowę rampy (slipu) do wodowania jednostek na plaży przy Sopockim Klubie żeglarskim oraz siedzibie WOPR.

Żeglarstwo z roku na rok jest coraz bardziej popularną forma spędzania czasu wolnego, stale rośnie także liczba dzieci i dorosłych korzystających z ofert szkółek żeglarskich.

Sopocka marina w sezonie letnim jest całkowicie wypełniona. Aby poszerzyć ofertę turystyki żeglarskiej i poprawić bezpieczeństwo dzieci żeglujących na akwenie wokół mola, miasto zdecydowało się na realizację projektu.

Ważnym elementem projektu będzie także nowy, wyniesiony slip do wodowania jednostek, zlokalizowany w sąsiedztwie Sopockiego Klubu Żeglarskiego oraz WOPR. Obecny slip jest niestety bardzo często zasypywany przez piasek i niszczony przez sztormy.  

                                                                                                                                                                                                                                                        Rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej
Wartość projektu: 3,3 mln zł
Dofinansowanie unijne: 2,1 mln zł

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...