Przedszkole dla wszystkich chętnych dzieci

Przedszkolaki i strażniczka Straży Miejskiej w Sopocie
Fot. Fotobank.PL.UMS

Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat biorące udział w naborze do sopockich przedszkoli, rozpoczną we wrześniu pierwszy etap swojej edukacji. W piątek, 20 kwietnia, ogłoszone zostały listy kandydatów przyjętych do sopockich przedszkoli na rok 2018/19.

Od wielu lat jednym z priorytetowych działań miasta jest wspieranie rodzin, czego efektem jest m.in. zapewnienie każdemu dziecku miejsca w przedszkolu. 1 września edukację rozpocznie ok. 740 dzieci, które uczęszczać będą do 31 oddziałów (o 1 więcej niż działa obecnie).

***

Przypominamy również, że wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców młodszych maluchów, władze Sopotu podjęły decyzję o budowie nowego żłobka, bowiem w kolejce na przyjęcie do takiej placówki oczekuje w mieście ok. 120 dzieci. Miejsce, w którym żłobek powstanie, wybiorą mieszkańcy. Na naszej stronie internetowej można oddać głos na jedną z dwu lokalizacji: ul. Obodrzyców 18-20 lub Kolberga 8.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...