Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży od 1 czerwca

Autobus komunikacji miejskiej na przystanku
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 1 czerwca dzieci i młodzież w wieku do 20 lat będą korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej na terenie Sopotu. To efekt uchwały przyjętej przez sopockich radnych.

Podstawą do weryfikacji prawa do bezpłatnego przejazdu będzie legitymacja szkolna z adresem zamieszkania w Sopocie, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek dziecka. Ulga obowiązuje na liniach autobusowych i trolejbusowych, nie obowiązuje w pociągach SKM.     

Jednocześnie procedowane są zmiany w porozumieniach międzygminnych z Gdańskiem i Gdynią tak, aby sopockie dzieci i młodzież mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów także na liniach wyjazdowych na terenie sąsiednich miast.

Od dawna postulowaliśmy, aby wszystkie rozwiązania komunikacyjne były ustalane metropolitalnie – uważa Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Tylko wtedy będzie to realna ulga dla naszych mieszkańców. Przecież licealna czy gimnazjalna młodzież często wybiera szkoły na terenie innej gminy. Jeśli dążymy do rozwiązań bardziej ekologicznych, nastawionych na komunikację publiczną i ograniczenie ruchu samochodowego, to powinniśmy pomyśleć o jednym zarządzie komunikacji i wspólnym bilecie dla metropolii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...