Podaruj dziecku serce, zostań rodziną zastępczą

Rysunek przedstawiający dwoje dzieci trzymających się za ręce
Fot. materiały prasowe MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kampanię „Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą” i zachęca do przyjęcia pod swój dach dzieci, które potrzebują ciepła i miłości.  

– Poszukujemy osób, które lubią dzieci, mają w sobie dużo ciepła, empatii i chciałyby stworzyć rodzinę  zastępczą – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS-u. – Czasami rodzice biologiczni z różnych powodów, nie mogą lub nie potrafią zaopiekować się swoimi dziećmi. Dla takich dzieci szansą na bezpieczne dzieciństwo i prawidłowy rozwój jest rodzina zastępcza.  

Sopocki MOPS zapewnia rodzinom zastępczym wsparcie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną. Oferuje również udział w bezpłatnych szkoleniach oraz grupach wsparcia, możliwość dofinansowania do wypoczynku dzieci czy remontu mieszkania. Dla rodzin zastępczych przewidziana jest ustawowa comiesięczna pomoc pieniężna na pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Rodziny zawodowe otrzymują dodatkowo wynagrodzenie.

Spróbuj, może Ty też jesteś komuś potrzebny – zachęcają pani Beata i pan Paweł, którzy od 12 lat pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej dla dwójki sopockich dzieci. Jak podkreślają rodzice zastępczy, opieka nad dziećmi, które przychodzą z bagażem doświadczeń, wymaga otwartego serca i zaangażowania, ale przynosi satysfakcję i ogromną radość. 

Osoby, które chciałyby stworzyć rodzinę zastępczą zachęcamy do kontaktu z Działem Pieczy Zastępczej sopockiego MOPS-u, al. Niepodległości 759 a, tel. 58 555 10 22, dpz@mopssopot.pl.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...