Spacer ornitologiczny i warsztat o dokarmianiu ptaków

Mewa siedząca na poręczy sopockiego molo
Fot. Ania Wojciechowska

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów przygotowali i realizują dla mieszkańców i placówek przedszkolno-szkolnych z Sopotu projekt edukacyjny pn. "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!".

W ramach projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne zajęcia w szkołach i przedszkolach. Będzie mowa o dzikich zwierzętach bytujących w pobliżu człowieka, pracy i funkcjonowaniu ośrodka Ostoja, udzielaniu pomocy poszkodowanym osobnikom i problemom, z jakimi spotykają się w takiej sytuacji ludzie. Dzieci nauczą się m.in. prawidłowo reagować, zdobywać potrzebne informacje i działać, dbając przy tym o bezpieczeństwo swoje i zwierząt. Projekt dofinansowany jest przez Gminę Miasta Sopotu.

Zapraszamy też mieszkańców Sopotu, przede wszytkim rodziny z dziećmi, na spacer ornitologiczny i warsztat o dokarmianiu ptaków.

Pierwszy spacer ornitologiczny pn. "Nastaw uszy na sowy" odbędzie się 11.10.19 r. o godz. 19:00. Wyruszamy na nasłuchy puszczyków. Opowiemy, jak tropić sowy, kiedy to robić oraz jak postępować ze znalezionymi młodymi ptakami. Zdradzimy jakie sowy można spotkać w Sopocie, na Pomorzu, o tym czy są to pospolite czy rzadkie gatunki. Opowiemy też o działaniach Stowarzyszenia Ochrony Sów i kiedy ośrodek Ostoja ma najwięcej pracy przy tych zwierzętach. Grupa 15-20 os. Więcej informacji na facebooku.

15.11.2019 w Sopocie Kamiennym Potoku o godz. 13:00 odbędzie się 2,5 godz. warsztat o dokarmianiu ptaków wodno-błotnych i przy w karmnikach. Uczestnicy, pod opieką edukatorów przygotują kule tłuszczowe dla ptaków. Warsztat dla 20-25 os. Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej organizatora.

Na powyższe wydarzenia obowiązują zapisy: ewelina.kurach@sowy.sos.pl Kontakt do organizatora, tel. 511-298-539.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...