„Bezpieczne dzieci w sieci” – szkolenie dla rodziców

Dziewczynka siedzi w ławce szkolnej i pracuje na tablecie
Fot. Pixabay

Dla rodziców uczniów szkół podstawowych Wydział Oświaty Urząd Miasta Sopotu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przygotowały warsztaty o nowych zagrożeniach pojawiających się w Internecie. 18 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 porozmawiać będzie można m.in. o bezpieczeństwie dzieci w sieci oraz patostreamingu. 

Na spotkanie może przyjść każdy zainteresowany rodzić, nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, udział jest bezpłatny.

Warsztaty „Bezpieczne dzieci w sieci” będą prowadzone przez firmę Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., natomiast temat patostreamingu zostanie przeprowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

18 lutego 2020 r.
godz. 16.30-19.00
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie
ul. Józefa Golca 3

Program:

  • 16.30-17.00 – „Zjawisko patostreamingu jako nowe zagrożenie dla uczniów”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się czym jest patostreaming, jakie zagrożenia dla dzieci niesie za sobą oglądanie patostreamów oraz jakie rodzaje zachowań znajdziemy w patostreamach.

  • 17.00-19.00 – „Bezpieczne dzieci w sieci”, Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.

Podczas szkolenia eksperci od bezpieczeństwa informacji porusza następujące tematy:
jak dzieci korzystają z Internetu (Facebook/Messenger, Instagram, Snapchat, Musically itp.),  najważniejsze zagrożenia i szkodliwe treści, fake news, uwodzenie dzieci przez Internet – grooming, cyberprzemoc, seksting, publikowanie zdjęć w Internecie, Internet zabawek, zakupy online i mikropłatności, jak ustawić kontrolę rodzicielską na urządzeniach Apple i urządzeniach z Androidem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...