Wszystkie sopockie dzieci mają miejsce w przedszkolu

Dziecięca dłoń z pędzlem nad kartką, na której maluje
Fot. Fotobank.PL/UMS

11 maja ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych do sopockich przedszkoli na rok 2020/21. Wszystkie biorące udział w naborze dzieci w wieku 3-6 lat mają zapewnione miejsce w placówce przedszkolnej.

W Sopocie powstanie łącznie 30 oddziałów. 1 września 2020 r. edukację przedszkolną powinno w nich rozpocząć 715 dzieci (obecnie jest ich 710). Oznacza to, że kolejny rok z rzędu Miasto Sopot zrealizowało oczekiwania wszystkich rodziców starających się o objęcie ich dzieci edukacją przedszkolną.

– W Sopocie mamy siedem samorządowych placówek. Edukacja przedszkolna jest bardzo ważnym etapem w życiu malucha, dlatego staramy się, by wszystkie chętne dzieci znalazły w nich miejsce i od wielu lat nam się to udaje – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Wychodzimy także naprzeciw potrzebom rodziców, którzy mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków, do pracy. Mamy nadzieję, że sytuacja z pandemią nie pokrzyżuje tych planów i we wrześniu wszystkie dzieci bez problemów rozpoczną nowy rok szkolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...