Generalny remont placu zabaw dla maluchów

Trap wspinaczkowy. Fot. materiały UMS
Trap wspinaczkowy. Fot. materiały UMS

Odmrażane są kolejne sfery naszego życia: możemy iść do restauracji, wkrótce do kina i na siłownię, niedługo również place zabaw wypełni śmiech bawiących się dzieci. Staramy się do tego przygotować, m.in. remontując i przebudowując plac zabaw dla maluchów, który znajduje się w parku Północnym.

Do 3 czerwca sopocki Zarząd Dróg i Zieleni czeka na oferty w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy. W miejscu już istniejącego placu zabaw trzeba rozebrać i zdemontować wyeksploatowane elementy – np. ogrodzenia, palisady czy drewniane schody. Wykonawca będzie musiał również wykonać roboty ziemne – m.in. przebudowę górki ze zjeżdżalniami. Na placu pojawią się nowe urządzenia do zabaw dla dzieci – zestaw wielofunkcyjny wieża, schody drewniane tradycyjne, schody drewniane kłoda, zjeżdżalnia tuba, trap wspinaczkowy z liną czy linarium. Urządzenia już stojące na placu zabaw zostaną naprawione i odnowione.

W obrębie placu zmieni się nawierzchnia – zostanie ujednolicona, wykonana z bezpiecznych materiałów, przepuszczających wodę, a na terenie placu zabaw zaprojektowano wykonanie nawierzchni żywiczej w naturalnym kolorze, beżowym. Nawierzchnia dla ruchu pieszego i rowerowego ma być odporna na mróz i sól drogową. 

Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zamówienia.

W Sopocie mamy 16 placów zabaw dla dzieci, nad którymi opiekę sprawuje ZDiZ.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...