Hipodrom. Śniadania na trawie

Kobieta stoi na trawie, obok niej pies i kucyk
Fot. materiały promocyjne Hipodromu

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Hipodrom ponownie zaczyna tętnić życiem. Odbyły się już pierwsze zawody, kolejne zaplanowane są na lipiec i sierpień. Odbywają się jeszcze bez udziału publiczności, ale mieszkańcy Sopotu i goście będą mogli skorzystać z terenów zielonych Hipodromu i wybrać się tam na… śniadania na trawie.

Pikniki zaplanowano na lipcowe i sierpniowe weekendy. Rozległe łąki toru wyścigów konnych pozwolą na bezpieczne spotkania w gronie rodzinnym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Do udziału zaproszeni zostali sopoccy gastronomicy, dla których możliwość wystawienia ogródków będzie szansą na odrobienie strat po wiosennym zamknięciu lokali.

Każdy z pikników będzie nawiązywał do tradycji i historii Hipodromu. W dniach 11-12 lipca odbędzie się pierwszy, pod hasłem „Kanikuła na Hipodromie”. Słowo kanikuła, czyli najgorętszy okres lata, wywodzi się ze starożytnego Rzymu i nawiązuje do czasu, gdy słońce znajdowało się w gwiazdozbiorze psa. Na Hipodromie psy często towarzyszą jeźdźcom, stąd pomysł, by stały się bohaterami pikniku. Czworonogi będą mile widziane, ważne jednak, by były na smyczy i pod kontrolą opiekunów.

Następny weekend, 25-26 lipca, będzie należał do koni arabskich. W tym roku, po raz pierwszy, Hipodrom będzie gościł czempionat oraz pokaz koni czystej krwi arabskiej. Dla publiczności przygotowano wiele atrakcji. Będzie to także okazja do poznania historii tej niezwykłej rasy koni, urzekających swoją elegancją i lekkością ruchu, ale i zaskakująco wytrzymałych.

Trzeci piknik, zaplanowany na weekend 1-2 sierpnia, będzie świętem kucyków. Sopocki ośrodek jest prężnie działającym centrum edukacji najmłodszych jeźdźców.  Swoje siedziby mają tutaj szkółki jeździeckie oferujące naukę jazdy od najmłodszych lat. Nie byłoby to możliwe bez małych, dzielnych kucyków, dlatego organizatorzy im właśnie postanowili dedykować sierpniowy piknik.

Najmłodsi będą mogli poznać bliżej takie rasy, jak Kuc Walijski, Kuc Szetlandzki, niemieckie kuce wierzchowe czy Koniki Polskie. Oczywiście będzie też można spróbować swoich sił w siodle.

Na wszystkie pikniki wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...