Sopot naturalnie – zachęcamy także przedsiębiorców

List, ulotka i koperta - Sopot naturalnie dla przedsiębiorców
Fot. materiały prasowe

Sopot naturalnie to zainicjowana rok temu przez miasto kampania edukacyjna, adresowana głównie do sopocian. Projekt ma na celu zmianę nawyków dotyczących produkcji odpadów, w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, picia zdrowej sopockiej kranówki, ograniczenia marnowania żywności. O zwrócenie uwagi na ekoodpowiedzialność – wobec środowiska naturalnego i drugiego człowieka, prezydent Jacek Karnowski zaapelował również do sopockich przedsiębiorców.

W drugiej odsłonie kampanii Sopot zachęca mieszkańców również m.in. do rozsądnych zakupów odzieżowych, wybierania artykułów wykonanych z naturalnych składników, bycia ekomobilnym i oszczędzania energii elektrycznej.

Także do wszystkich sopockich firm został wysłany list wraz z ulotką zachęcającą do podjęcia konkretnych działań, by powtrzymać postępujący proces degradacji środowiska.

Ulotka wskazuje przedsiębiorcom pierwsze kroki, które można poczynić właściwie od razu. Ponadto zachęca do podjęcia wyzwań, dyskusji w firmie i czerpania inspiracji, jak zmienić codzienne nawyki na bardziej ekologiczne.

Bądźmy ekoodpowiedzialni w pracy i w domu!  Porady i propozycje ekodziałań znaleźć można również na Facebooku Sopot Naturalnie. Zachęcamy także do kontaktu i dzielenia się z nami swoimi działaniami, pokazywania podjętych wyzwań. Wiadomości przesyłać można na adres: naturalnie@sopot.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...