11 listopada – patriotycznie, kolorowo, rodzinnie, aktywnie

Zabytkowy samochód strażacki jadący ulicą Bohaterów Monte Cassino w Sopocie
fot. Fotobank.PL/UMS

Parada zabytkowych pojazdów strażackich i osobowych, a także przejazd rowerowy - tak będziemy świętować w Sopocie 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na VII Strażacki Przejazd Samochodów Zabytkowych i Rowerzystów zapraszamy z okazji Święta Niepodległości oraz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystości z okazji 11 listopada odbędą się także w kościele garnizonowym i pod pomnikiem Martyrologii Mieszkańców Sopotu.

Kolorowa, patriotyczna kolumna samochodów i rowerów od godz. 11.00 przejedzie ulicami: Sikorskiego, Podjazd, Bohaterów Monte Cassino do pl. Zdrojowego. Tam w godz. 11.30-13.30  zaplanowano:

  • pokaz pojazdów strażackich i zabytkowych,
  • podsumowanie sezonu rowerowego i rozdanie nagród rowerzystom w ramach kampanii „Wkręć się w Sopot” (muszla koncertowa),
  • o godz. 12.00 przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK Sopot (muszla koncertowa) wspólne odśpiewanie hymnu oraz wciągnięcie na maszt flagi państwowej; pojawią się również inne pieśni patriotyczne.

Bieg Niepodległej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie i The North Event organizują Bieg Niepodległej. Bieg wystartuje 11 listopada o godz. 10.00 z sopockiego molo. Meta zaplanowana została na sk. Kuracyjnym. Trasa liczy 4,5 km.
Sopocki Bieg Niepodległej to jeden z najbardziej obleganych biegów organizowanych przez MOSiR. Organizatorzy – podobnie jak w ubiegłym roku – umożliwiają start w dwóch strefach: białej i czerwonej, tworząc w ten sposób z uczestników „żywą flagę”.

Chętni do udziału w biegu mogą się zapisywać przez stronę Elektronicznych Zapisów, do 11 listopada, do godz. 9.45.


Po południu, o godzinie 18.00, w kościele garnizonowym pw. św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Następnie, o godzinie 19.15, pod pomnikiem Martyrologii Mieszkańców Sopotu przy ul. Kościuszki rozpocznie się uroczysty apel pamięci, a po nim defilada. W sopockich uroczystościach z okazji 11 listopada weźmie udział wojskowa asysta honorowa garnizonu Gdynia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...