Od czwartku utrudnienia w ruchu na al. Niepodległości

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższy czwartek, tj. 31.03.2022 rozpoczyna się wymianę krawężników wzdłuż al. Niepodległości w kierunku Gdyni, na odcinku od ulicy Smolnej do ulicy Jana z Kolna. Prace rozpoczną się we wczesnych godzinach porannych – ok. 6 rano i trwać będę do popołudniowego szczytu, maksymalnie do godziny 14.

 

 

Podobnie jak w roku ubiegłym planuje się kontynuowanie wymiany nawierzchni kolejnych fragmentów al. Niepodległości w Sopocie. By móc ułożyć masę asfaltową, wcześniej należy wykonać szereg prac, by jej układanie przebiegało sprawnie, by do minimum ograniczyć zamknięcie tej ważnej arterii komunikacyjnej Trójmiasta.

Jako pierwsze wymieniane będą krawężniki lewego pasa, następnie ekipa przejdzie na pas prawy. Po zakończeniu tych prac, na tym odcinku układany będzie nowy chodnik.

Prace ekipy brukarskiej wiązać się będą z utrudnieniami w ruchu. Ekipa zajmie najpierw lewy pas, po zakończeniu tego etapu prac, przejdzie na pas prawy. Prace mogą potrwać kilka tygodni.

Prawdopodobnie wymiana nawierzchni tego fragmentu al. Niepodległości, nastąpi przed wakacjami pod warunkiem uzyskania przez Sopotu finansowania z subwecji rządowej.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac, remont chodnika fragmentu ul. Grunwaldzkiej, został przełożony na inny termin. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...