Biblioteka dzieciom

Kilkoro dzieci i dorośli przy stole. Na stole leżą kolorowe wycinanki
Fot. materiały Biblioteki Sopockiej

Warsztaty, spotkania z autorami książek i podróżnikami zaplanowała dla dzieci Biblioteka Sopocka. Wydarzenia odbywać się będą we wszystkich filiach placówki.

10, 17, 24, 31 maja, godz. 17.00 warsztaty kreatywne dla dzieci w ramach Biblioteki Sąsiedzkiej – Koc i książka (Kazimierza Wielkiego 14)  

Na warsztatach rozwijamy manualne zdolności i rozbudzamy kreatywność dzieci poprzez tworzenie małych rękodzieł. Prowadzi je Aleksandra Szewczuk - artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. 
 

12 maja, godz. 17.00, Rekiny pani Justyny – filia 8 (Mazowiecka 26) 

Filia nr 8 zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Justyną Szumacher, podróżniczką i pasjonatką nurkowania z rekinami. Podczas wydarzenia będzie można lepiej poznać te fascynujące zwierzęta i dowiedzieć się, ile wspólnego z prawdą na ich temat ma słynny film „Szczęki” Stevena Spielberga. 

Na spotkaniu z najmłodszymi Justyna Szumacher opowie o nurkowaniu z różnymi gatunkami rekinów, które spotkała podczas swoich podróży po świecie. Przytoczy prawdziwe historie, których była świadkiem, a jej opowieściom towarzyszyć będą autorskie filmy i spektakularne zdjęcia z rekinami wykonane podczas spotkań z nimi. Na spotkaniu będzie można zobaczyć prawdziwe zęby rekinów i hak, który został wyjęty rekinowi z pyska podczas jednego z nurkowań. Dodatkowo na dzieci czekają zabawy tematyczne i inne niespodzianki, których już nie zdradzimy... 

Justyna Szumacher o sobie: 
Jestem podróżnikiem i pasjonatką nurkowania z rekinami. Nurkuję już od 23 lat i w tym czasie spotkałam wiele podwodnych zwierząt, nie tylko rekinów. Z wielką pasją oddałam się nurkowaniu z rekinami 6 lat temu, W tym celu podróżuję do miejsc, gdzie można spotkać najbardziej znane gatunki. W ubiegłym roku byłam prelegentką na 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach). Więcej informacji na stronie: www.rekiny.eu. 
 

16 maja godz. 17.00, warsztaty dla dzieci 5+ z Marcinem Minorem – Miniteka (Goyki 1), zapisy pod nr tel.: 519 720 620  

Warsztat: JESTEM SUPER 

Podziwiamy superbohaterów w bajkach, komiksach, opowieściach – ich spryt, odwagę, męstwo, nadludzką siłę, czy chęć pomocy słabszym. A jakby to było samemu mieć takie cechy i atrybuty, które sprawią, że tym razem to my będziemy nieść pomoc, rozwiązywać trudne zagadki, zło zamieniać w dobro, czy powodować uśmiech na smutnych twarzach naszych najbliższych... 

I to właśnie będzie zadanie na te warsztaty. Na ogromnych papierowych kartonach stworzymy kontury nas samych. Następnie za pomocą tuszu, farb, pasteli i węgla nadamy im indywidualne, idealnie dobrane do naszych wyobrażeń i planu elementy wyglądu, stroju oraz atrybuty i przedmioty naszej mocy. 

Na końcu, jak przystało na prawdziwych bohaterów stworzymy nasz przekaz, hasło, zawołanie lub złotą myśl przewodnią, która będzie naszą wizytówką, informacją dla innych jaka jest nasza misja i pomysł na naszą moc tworzenia dobra. Zapraszamy na wspólną przygodę. 
 

2, 9, 16, 23 i 30 maja, „Palcem po mapie” – czyli podróżnicze spotkania z książką dla najmłodszych – filia 8 (Mazowiecka 26)  

Filia nr 8 Biblioteki Sopockiej zaprasza wszystkie dzieci na „Palcem po mapie”, czyli podróżnicze spotkania z książką dla najmłodszych. W nadchodzącym miesiącu spotkania odbędą się w dniach: 2, 9, 16, 23 i 30 maja 2022 roku (poniedziałki) o godz. 16:30. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. 

Nasze spotkanie zaczniemy od szukania na wielkiej mapie pewnego tajemniczego miejsca, do którego przeniesiemy się dzięki magii czytania. Na koniec wyczarujemy prace plastyczne z papieru, krepy i wszystkiego, co nam podpowie wyobraźnia. 
 

12 i 26 maja, warsztaty aktorskie z Małgorzatą Brajner – filia Broadway (Kolberga 9) 

12 i 26 maja (czwartki) o godzinie 16.30 zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat dofilii Broadway na warsztaty aktorskie, które poprowadzi znana i ceniona aktorka Teatru Wybrzeże Małgorzata Brajner w ramach projektu „Poczytaj mi”

Dzieci razem z prowadzącą wykonają podstawowe ćwiczenia rozgrzewające ciało i aparat mowy. Podczas zajęć uruchomimy naszą wyobraźnię… Czy kolorowe skarpetki mogą stać się bohaterami 
naszych historii?! Czy łatwo jest wyrazić i rozpoznać emocje? Jak tworzy się teatr? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. Obowiązują zapisy pod nr tel.: 519 720 786 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Poczytaj mi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 


12 i 26 maja 17,.00, Bajkowe Spotkania w filii 6 (23 Marca 77C)
  

Zajęcia plastyczno-literackie, podczas których wspólnie czytamy bajki, a potem tworzymy z papieru rozmaite cuda.  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...