20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy

Dłonie czterech osób z różnymi kolorami skóry w uścisku
Fot. Freepik

Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 r. by upamiętnić tych, którzy z powodu wojen, prześladowań i przemocy zmuszeni zostali do opuszczenia swojego kraju. W tym roku Światowy Dzień Uchodźcy ma twarz mieszkańców Ukrainy, a przede wszystkim ukraińskich kobiet i dzieci.

W ostatnich miesiącach Sopot przyjął ponad 2 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy, od lat jesteśmy domem również dla polskich repatriantów z Kazachstanu, Białorusinów, uchodźców z Donbasu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zapewnia wsparcie nie tylko uchodźcom, ale wszystkim cudzoziemcom, którzy mieszkają w Sopocie. Formy wsparcia uzależnione są od posiadanego statusu oraz rodzaju posiadanego zezwolenia na pobyt w Polsce.

Aby dowiedzieć się, jakie wsparcie możesz otrzymać, skontaktuj się z pracownikiem socjalnym:

 

Zobacz film z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...