Sopot moje miasto

Pomóżmy rodakom na Białorusi

Tradycyjnie już, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Sopotu wspólnie z sopockim oddziałem stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje zbiórkę produktów, które zostaną przekazane w prezencie Polakom mieszkającym na Białorusi.

Sopocki dworzec – przyjazna przestrzeń miasta

Nowy dworzec z powodzeniem służy mieszkańcom i turystom. Stał się miejscem lubianym, Sopoteka i lokale gastronomiczne są chętnie odwiedzane nie tylko przez sopocian. Ostatnio formalnie został zakończony cały proces inwestycyjny. Jego ostatnim etapem było przekazanie na własność spółce PKP powierzchni przeznaczonej do bezpośredniej obsługi podróżnych.

Poczuj magię świąt w Sopocie

Odświętnie przystrojone miasto, choinki w przestrzeni miasta, ozdoby, girlandy i kurtyny świetlne – to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Nie możemy zagwarantować, że będą śnieżne, czy mroźne, ale zrobiliśmy wszystko by w Sopocie były bajkowo pięknie.

Prawie 4 mln zł dla rowerzystów. Nowe inwestycje unijne w Sopocie

Dobra wiadomość dla mieszkańców województwa i turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Sopot otrzyma 3,8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych, za które rozbuduje ścieżki rowerowe i utworzy nowe miejsca postojowe dla rowerzystów.

XXXV sesja Rady Miasta Sopotu - ceny wody i apel

Podczas nadzwyczajnej sesji sopoccy radni jednogłośnie odrzucili nową taryfę opłat za wodę i ścieki zaproponowaną przez Saur Neptun Gdańsk. Wg propozycji SNG cena wody w Sopocie miała wzrosnąć pierwotnie o 4,7 proc, a w drugiej propozycji o 1,6 procent.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...