Sopot moje miasto

Bezprawne siłowe nocne wtargnięcie i zajęcie sopockich kortów

W nocy z 9 na 10 czerwca 2018 r. działacze klubu z siedzibą w Siedlcach w upadłości wtargnęli siłowo i bezprawnie na teren sopockich kortów należących do miasta. Po wtargnięciu działacze klubu z Siedlec, w tym Waldemar Białaszczyk, który jest  prawomocnie skazany za okradanie klubu, zablokowali łańcuchami wszystkie wejścia, uniemożliwiając kontynuację rozgrywanego od soboty turnieju tenisowego Grand Prix Wybrzeża Ziaja Cup oraz uniemożliwiając treningi dzieciom i młodzieży. Przez działaczy SKT zamknięta dla mieszkańców została także ulica Tenisowa.

Sesja Rady Miasta Sopotu – absolutorium i ważne rezolucje

Sopoccy radni podczas sesji, która odbyła się 11 czerwca 2018 r., wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu miasta za rok 2017 i udzielili absolutorium prezydentowi Sopotu.

Obrady Rady Miasta Sopotu – transmisja

XLI sesja Rady Miasta Sopotu – transmisja na żywo

Bilet na molo – nie musisz stać w kolejce

Zbliża się kolejny długi weekend. Zapowiada się wyśmienita pogoda, więc na molo można spodziewać się tłumów. Nie oznacza to jednak, że trzeba będzie stać w kolejkach do kas. Jest kilka sposobów, aby formalności związane z wejściem ograniczyć do minimum.

Stop golasom na ulicy

Po raz trzeci rusza w Sopocie kampania „Stop golasom”. Zwracamy uwagę na niestosowność zachowania osób, które w plażowych strojach, bez spodni lub koszulek, pojawiają się na ulicach miasta i w ogródkach gastronomicznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...