W ferie zostań „Odkrywcą Sopotu"

Fot. materiały SOT

Sopot jest piękny przez cały rok. Zastanawiacie się Państwo, które miejsca najlepiej odwiedzić ze swoimi pociechami? Mamy na to sposób – rozwiążcie koniecznie „Sopocką wykreślankę”. Ukryte w diagramie wyrazy to lista najbardziej popularnych miejsc i symboli miasta.

Sopocka wykreślanka, przygotowana przez Sopocką Organizację Turystyczną, jest zachętą do zimowego odkrywania miasta całą rodziną.

– Zależy nam na przyciągnięciu gości również poza szczytem sezonu, dlatego staramy się promować atuty i atrakcje miasta również zimą – mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – „Sopocka wykreślanka” to zabawa polegająca na odnajdywaniu i wykreślaniu ukrytych w diagramie słów. Wymienione dla ułatwienia pod diagramem wyrazy to lista najbardziej popularnych miejsc i symboli miasta. Wspólne pogłówkowanie i dobre ćwiczenie na spostrzegawczość to tylko pierwsza część zabawy. Żeby dzieciaki przekonały się jak wyglądają rybackie kutry i czy solanka faktycznie jest taka słona, zachęcamy ich opiekunów do odkrywania z nimi miejsc i symboli wskazanych w wykreślance.

Wykreślanki można otrzymać w sopockich hotelach i instytucjach kultury oraz w punktach Informacji Turystycznej przy pl. Zdrojowym 2 (na drugim piętrze) oraz przy ul. Dworcowej 4, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00-17.00.

Aby odpowiednio zmotywować młodych odkrywców, Sopocka Organizacja Turystyczna nagrodzi ich trud. Każde dziecko, które pojawi się w sopockich punktach informacji turystycznej z dobrze wypełnioną wykreślanką otrzyma imienny dyplom „Odkrywcy Sopotu” i drobny gadżet, który będzie miłą pamiątką. Rodzice w trakcie odwiedzin będą mogli zasięgnąć dodatkowych informacji o sopockich atrakcjach, poznać ciekawostki na temat kurortu czy zaopatrzyć się w sopockie pamiątki.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...