Z dzieckiem na warsztaty do Muzeum Sopotu

Fot. materiały Muzeum Sopotu

W Muzeum Sopotu odbywają się warsztaty przygotowane w oparciu o aktualną wystawę czasową „Moda, której nie widać. Bielizna i dodatki do ubiorów od końca XIX do l. 30 XX w.", a także przybliżające historię Sopotu i pokazujące wyjątkowy, nadmorski charakter naszego miasta. Na warsztaty rzeźbiarskie „Papierowe morze” Muzeum Sopotu zaprasza 18 lutego w godz. 12.00-13.30.

Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia niedużych form rzeźbiarskich, przedstawiających zwierzęta zamieszkujące morskie wody. Rzeźby wykonają z masy papierowej, a potem udekorują farbami i elementami z papieru. Prowadzenie: Gabriela Nowak.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod nr. tel. 58 551 22 66 lub adresem e-mail edukacja@muzeumsopotu. Zajęcia dla dzieci od 6. roku życia.

Tego samego dnia Muzeum Sopotu organizuje Rodzinny Festiwal Podróżniczy Hakuna Matata. Najmłodsi odkrywcy wraz z rodzicami zwiedzą placówkę i posłuchają opowieści o historii budynku, architekturze i ciekawych, starych przedmiotach z aktualnych wystaw prezentujących dodatki do ubiorów z przełomu XIX i XX w. oraz mieszczańskie wnętrza z tego okresu. Oprowadzać będzie Aleksandra Pilutkiewicz.

Liczna miejsc ograniczona. Bilety do nabycia na portalu Bilety24. Dzieci do 4. roku życia mają wstęp bezpłatny. Początek w niedzielę, 18 lutego, o godz. 12.00.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...