Aktualności

Konkurs na najładniejszą sopocką posesję

    Sopot – miasto naturalnie kulturalne, jak mawiają o nim goście. Tym, na co zwracają uwagę, a co wyznacza standardy oczekiwań mieszkańców, są nie tylko atrakcje turystyczne, niepowtarzalne emocje płynące z wydarzeń sportowych i kulturalnych, lecz również jego codzienność. Elegancka kolorystyka, niebanalna architektura, czyste chodniki, zadbana zieleń, oraz kolorowe kwiaty zdobiące miejskie skwery i balkony prywatnych posiadłości – to tylko niektóre elementy, które czynią Sopot miastem, w którym chętnie spędza się wolny czas. Wizerunek Sopotu to zasługa wszystkich, którzy troszczą się o jego atmosferę. Przede wszystkim jednak – zasługa mieszkańców.

Pływacki wyścig dookoła mola

  W sobotę 23.08.2014.sopocki MOSiR zaprasza do wzięcia udziału w III Finałowym Wyścigu pływackim dookoła sopockiego molo – Timex Cup 2014 Pod Patronatem Prezydenta SopotuW II wyścigu wzięło udział  230 uczestników /rekord frekwencji / a najszybszymi okazali się Monika Pieniążkiewicz /Gdańsk/ i Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn.Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się na dystansie ok. 1200 w 6 kategoriach wiekowych oraz kategorii open. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów w godz. 9.00. – 11.30. na plaży przy „Czarnej Perle” /wejście na plażę nr 19/. Start wyznaczono w samo południe. Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal a wśród wszystkich rozlosowane zostaną nagrody-niespodzianki. 

Jest już dostępny harmonogram projekcji filmowych i spotkań w sekcji SCREEN ARTLOOP Festival

Sekcja SCREEN podczas 03 ARTLOOP Festival to szeroki przekrój przez aktualne / współczesne kino artystyczne, nie rzadko przekraczające granice filmowej formy, prowokujące do myślenia, sugestywne, momentami kontrowersyjne i z pewnością inspirujące wizualnie.

Zamiany mieszkań komunalnych

Zamiany mieszkań komunalnych Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników mieszkań komunalnych w Sopocie, przy zachowaniu zasad racjonalnego gospodarowania swoim zasobem, Gmina Miasta Sopotu tworzy warunki do wzajemnej zamiany mieszkań dla mieszkańców lokali komunalnych (położonych na terenie Sopotu i znajdujących się w jej zasobach mieszkaniowych).

Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy napadu na sopocki bar

W związku z sobotnim napadem na Bar KEBABISTAN przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 36, w wyniku którego poszkodowani zostali pracownicy baru oraz zniszczone zostało mienie sopockiego gastronomika, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł za pomoc w ujęciu sprawcy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...