Aktualności

BEZPIECZNY SENIOR W SOPOCIE

  12 lipca 2016r odbyło się pierwsze z serii zaplanowanych spotkań z mieszkańcami  w ramach programu pod nazwą Bezpieczny Senior w Sopocie.    

KOLEJNY AMATOR CUDZEJ WŁASNOŚCI UJĘTY

Podczas rutynowego patrolu ul Bohaterów Monte Cassino w dniu 22.07.2016r strażnicy zauważyli uciekającego mężczyznę i goniącego kobietę. Po krótkotrwałym pościgu mężczyzna został ujęty przez patrol Straży Miejskiej. Jak się później okazało w pobliskim sklepie dokonał on kradzieży alkoholu. Mężczyzna został przekazany w ręce policji.

HANDEL W SOPOCIE

Od początku sezonu sopoccy strażnicy zajmują się usuwaniem nielegalnego handlu z terenu gminy. W działania te włączyli się również pracownicy Urzędu Skarbowego, Zarząd Dróg i Zieleni, a także Zakład Oczyszczania Miasta. Zabezpieczone przedmioty w postaci płynów do produkcji baniek, balonów wypełnionych  helem  zdeponowano  w magazynie ZDiZ. Obecnie prowadzone są dalsze czynności służbowe w celu skierowania wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego.

KOLEJNY SKLEP MOŻE STRACIĆ ZEZWOLENIE NA SPRZEDAŻ ALKOHOLU

W dniu 26.07.2016r podczas patrolu ul. Bohaterów Monte Cassino strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który chwiejnym krokiem opuścił pobliski  sklep. Mężczyzna miał przy sobie puszki z piwem. Strażnicy podjęli czynności, w wyniku których okazało się, że mężczyzna ten jest pod znacznym wpływem alkoholu. Jak się później okazało w jego organizmie było prawie 2 promille alkoholu. Na miejscu zabezpieczono paragon fiskalny na zakup alkoholu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez personel tej placówki sprawa, została przekazana do KMP Sopot.

Z myślą o sopockich rodzinach budujemy mieszkania komunalne

Już we wrześniu br. rozpoczynamy budowę budynku mieszkalnego przy ul. Malczewskiego 29. W budynku tym zamieszka 60 rodzin, które dzięki sopockiemu programowi budownictwa komunalnego otrzymają to co najważniejsze - wymarzone miejsce do życia, swoje pierwsze mieszkanie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...