Rodzinny Sopot

Kolejne mieszkania dla młodych sopocian

Sopot otrzymał dofinasowanie na budowę kolejnego budynku komunalnego, w którym zamieszka 48 rodzin. Tak jak do tej pory, preferowane będą młode rodziny z dziećmi. Dodatkowo przewiduje się budowę mieszkania wielopokojowego, tzw. gniazda, dla wychowanków domu dziecka.

Nowy żłobek dla sześćdziesięciorga sopockich maluchów

Każde sopockie dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu – to efekt polityki prorodzinnej miasta, która zakłada zatrzymanie młodych rodzin w kurorcie. Kolejnym krokiem wspierania rodzin z dziećmi jest budowa żłobka.

Kolejni Polacy z Kazachstanu znajdują dom w Sopocie

W ślad za tegoroczną uchwałą Rady Miasta Sopotu, kolejne trzy rodziny Polaków z Kazachstanu osiedlą się w naszym mieście. Pierwsza rodzina – Marina i Aleksander Czyżowie z dwuletnia Mirką i ośmioletnią Zosią – przyjechała już do Sopotu na początku lipca. W sumie w tym roku miasto przyjmie 12 repatriantów.

Sopot gotowy na wypłatę pierwszych świadczeń z programu „Dobry Start”

W pierwszym tygodniu składania wniosków w ramach nowej wyprawki szkolnej „Dobry start” mieszkańcy Sopotu złożyli drogą elektroniczną prawie 300 wniosków. Wszystkie zostały już zweryfikowane i rozpatrzone.

Sopockie Domy Sąsiedzkie – wracamy po wakacjach

Pod koniec czerwca kończy się zimowo-wiosenna edycja zajęć prowadzonych w ramach projektu Sopockie Domy Sąsiedzkie. Program bezpłatnych wykładów i warsztatów organizowanych przez miasto Sopot po raz kolejny cieszył się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...