Rodzinny Sopot

Przyjdź na dzień otwarty i dowiedz się, jak zostać rodziną zastępczą

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych i zaprasza na dzień otwarty w środę, 30 maja, w godz. 8.00-15.00, al. Niepodległości 759 A, tel. 58 555 10 22.

Mieszkania dla rodzin 3-osobowych. Wnioski można składać do 30 maja

Zakończył się nabór rodzin do najmu lokali mieszkalnych w nowobudowanych budynkach położonych w Sopocie przy ul. Świemirowskiej 2 – 4, ul. Malczewskiego 29, stanowiących własność Gminy Miasta Sopotu. Wpłynęły 182 wnioski o przyznanie lokali w tych budynkach, jednakże liczba rodzin minimum 3-osobowych spełniających kryteria regulaminu była mniejsza od liczby lokali 2-pokojowych. Niezasiedlonych pozostaje 10 lokali 2-pokojowych. Dlatego koniecznym jest ogłoszenie dodatkowego naboru rodzin, z uwzględnieniem wysokości dochodu za lata 2016-2017.

Dzień Dziecka – moc atrakcji dla dużych i małych

Cała masa atrakcji czeka w Sopocie na naszych milusińskich z okazji ich święta.

Sopocki Dzień Nauki, czyli spotkanie z Bałtykiem

A morze bez plastiku? Tak przekornie zatytułowany jest Sopocki Dzień Nauki, który 26 maja odbędzie się na Placu Przyjaciół Sopotu. Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk – główny organizator, zaprasza od godz. 10.00 do 15.00 na intrygujące spotkanie ze środowiskiem Bałtyku.

Kuźnia talentów w MDK

Jeśli Wasze dzieci ładnie rysują, tańczą, wykazują się talentami, o które należy zadbać, warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach, które te uzdolnienia i predyspozycje rozwiną. Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie rozpoczyna nabór do pracowni: plastycznych, muzycznych, teatralnych, taneczno-ruchowych, sportowo-technicznych i językowo-terapeutycznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...