Kulturalny Sopot

Największe przeboje, międzynarodowe gwiazdy, wielkie jubileusze

Na scenie Opery Leśnej wystąpi ponad 60 wykonawców, w tym 14 zagranicznych gwiazd. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Anastacia, James Arthur, Aloe Blacc i Welshly Arms . Top of the Top Sopot Festival potrwa od 14 do 16 sierpnia.

Teatr dokumentalny, czyli Sopot Non-Fiction

VII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2018 odbędzie się w tym roku od 25 sierpnia do 1 września. Sopot Non-Fiction to unikalny przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu.

W pewnym domu w Sopocie, czyli jak żyło się dawniej

W podróż w czasie zabiera dzieci najnowsze wydawnictwo przygotowane przez Muzeum Sopotu. Pięknie wydana książeczka z kartami pracy, na których znajdują się różnorodne zadania, zachęca do zabawy, a przy okazji uczy historii.

Ośmiornica-gigant na aukcji w Sopocie

XXV Aukcją Nowej Sztuki w Sopocie zamknie się letni sezon wyjazdowy w Domu Aukcyjnym Art in House. W Dworku Sierakowskich 4 sierpnia o godz. 19.30 będzie można wylicytować aż 88 malarskich i rzeźbiarskich dzieł sztuki. Wśród nich znajdą się m.in. gigantyczna ośmiornica Wojtka Brewki, Madonna odziana w szaty od Yves Saint Laurenta autorstwa Borysa Fiodorowicza oraz pomarańczowe tulipany Edwarda Dwurnika.

Trwa Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic odbędzie się w Sopocie w dniach 4-11 sierpnia. Wydarzenie otworzy uroczysty Koncert Inauguracyjny w Operze Leśnej, który odbędzie się 4 sierpnia. Wystąpi światowej sławy tenor Piotr Beczała. Artyście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...