Kulturalny Sopot

Sopocka kultura – wsparcie dla artystów, funkcjonowanie instytucji w nowej rzeczywistości

Do tej pory to sopoccy artyści sprawiali, że miasto z każdym rokiem stawało się miejscem coraz bardziej naturalnie kulturalnym. Dziś to artyści potrzebują wsparcia nie tylko, by tworzyć, ale często, by przetrwać. Specjalny pakiet wsparcia dla sopockiej kultury przygotowany przez władze miasta już działa. Ale to nie wszystko.  

Kultura na stronie

Kultura w internetowym „podziemiu" ma się całkiem dobrze. Na stronie sopockiego Art Inkubatora znaleźć można wiele ciekawych tekstów, wywiadów, a także czytań i podcastów. Sukcesywnie pojawiają się nowości oraz kolejne, premierowe odcinki prezentowanych już cykli.

Jaka piękna katastrofa

Natalia Fiedorczuk-Cieślak publicystka, animatorka kultury, pisarka i kompozytorka nagrała serię czterech podcastów zatytułowaną „Jaka piękna katastrofa". Premiera 23 kwietnia na stronie internetowej Art Inkubatora.

Spotkanie z Anną Malinowską

Muzeum Sopotu zaprasza na swój facebookowy profil, gdzie będzie można obejrzeć kolejne spotkanie z cyklu „Bliżej historii". Tym razem bohaterką będzie Anna Malinowska autorka wydanej w marcu książki „Komendant. Życie Salomona Morela". Spotkanie do zobaczenia dzisiaj, 21 kwietnia, godz. 17.00.

Inspirowane dźwiękiem

Dwa razy w tygodniu odbywają się kreatywne spotkania w czasie których można stworzyć własny instrument, a także zrelaksować się w czasie sesji muzykoterapii. Prowadzone online przez artystów warsztaty przygotowała Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...